WSJ’dan Çalışanlarına Şaşırtan Kişisel Bakım Uyarısı!

“İzleyicilerin yaptığınız harika gazeteciliğe odaklanmasını istersiniz, parlayan alnınıza değil” Wall Street Journal gazetesi genel yayın yönetmeni Matt Murray ve video sorumlusu Chris Cramer bugün yolladıkları bir elektronik postayla çalışanların dış görünüşlerine çek...

WSJ’dan Çalışanlarına Şaşırtan Kişisel Bakım Uyarısı! (7 Mayıs 2013)

“İzleyicilerin yaptığınız harika gazeteciliğe odaklanmasını istersiniz, parlayan alnınıza değil”

Wall Street Journal gazetesi genel yayın yönetmeni Matt Murray ve video sorumlusu Chris Cramer bugün yolladıkları bir elektronik postayla çalışanların dış görünüşlerine çeki düzen vermeleri gerektiği uyarısında bulundu.

Yazdıkları elektronik postada, videolarda kullanılan içeriklere özen gösterilmesi istenirken aynı zamanda kamera önüne çıkan gazetecilerin dış görünüşlerine de dikkat etmeleri gerektiği hatırlatması yapıldı. Sert bir üslupla yazılan notta “İnsanlar izliyor. Ve onlar sizi izliyor” denildi.

Murray notta şöyle devam etti: Kamera önüne çıkarken en uygun ışığı ayarlamaya çalıştığımız gibi fiziksel olarak da aynı özeni göstermemiz gerekiyor. Uygun ve düzgün kıyafet seçimi, yapılı saçların yanı sıra 6’ncı kattaki kadınlar ve erkekler için bulunan makyaj uzmanımızı ziyaret edebilirsiniz. İzleyicilerin yaptığınız harika gazeteciliğe odaklanmasını istersiniz, parlayan alnınıza değil.

Hürriyet