Ne Geceymiş! Bayraklar Çalındı, Heykeller Çalınmak İstendi ve Kaçırıldı!

Dün gece Türkiye sıra dışı bir gece yaşadı. Çok ilginç hırsızlık, hırsızlık girişimi ve kaçırılma olaylarına tanık olundu. Türk Bayrağı Çalındı! Aydın’ın İncirliova İlçesi’nde, Kaymakamlık binası önündeki direkte asılı Türk bayrağı çalındı. Ka...

Ne Geceymiş! Bayraklar Çalındı, Heykeller Çalınmak İstendi ve Kaçırıldı! (7 Mayıs 2013)

Dün gece Türkiye sıra dışı bir gece yaşadı. Çok ilginç hırsızlık, hırsızlık girişimi ve kaçırılma olaylarına tanık olundu.

Türk Bayrağı Çalındı!

Aydın’ın İncirliova İlçesi’nde, Kaymakamlık binası önündeki direkte asılı Türk bayrağı çalındı. Kaymakam Adem Ünal’ın talimatıyla hemen yeni bir bayrak alınıp, yerine asılırken, polis bayrağı çalan kişi veya kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

 

Okul Yönetimi Gece Deniz Gezmiş Heykelini Kaçırdı!

Öğrencilerin ölüm yıldönümünde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi bahçesine diktiği 3 metrelik Deniz Gezmiş heykeli, aynı gece okul yönetimi tarafından kaçırıldı.

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan dün ölüm yıldönümlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde anıldı. 3 fidanın idam edildiği gün olan 6 Mayıs’ta, Fikir Kulüpleri tarafından üniversite bahçesine, İstanbul Boğazı’nı görecek şekilde 3 metrelik bir Deniz Gezmiş heykeli dikti. Heykeltıraş Hüseyin İnce’nin yaptığı bronzdan heykel, aynı gece okul yönetimi tarafından kaçırıldı. Heykelin okul yönetimi tarafından depoya kaldırıldığı belirtiliyor.

Büyükçekmece’de 1 Tonluk Atatürk Heykelini Çalmaya Kalkıştılar!

Büyükçekmece’de iki kişinin, Cumhuriyet Meydanı’ndaki 1 ton ağırlığındaki Atatürk heykelini çalma girişimi vatandaşların ihbarı sonucu polis tarafından önlendi.

İlginç hırsızlık girişimi, dün saat 22.00 sıralarında, Büyükçekmece Cumhuriyet Meydanı’nda yaşandı. Havanın kararmasını fırsat bilen iki kişi, demir kesme makasıyla meydandaki 1 ton ağırlığındaki Atatürk heykelini çalmak istedi. Şahısların heykelin arka kısmını kestiğini gören vatandaşlar, olayı polis ekiplerine bildirdi.

Cumhuriyet Meydanı’na gelen polisleri  fark eden şüpheliler, heykeli bırakarak kaçmaya başladılar. Polis ekipleri ile zanlılar arasında başlayan kovalamaca sonucu zanlılardan Y.E.U. (19) kıskıvrak yakalandı. İsmi öğrenilemeyen diğer kişi ise izini kaybettirdi. Polis ekipleri, olay yerinden kaçan zanlıyı yakalamak için çalışma başlattılar.