‘Uzman Konuk’da Gelinen Son Nokta!

Haber ile eğlence arasında bir yayın çizgisi olan ve fantastik programları ile bilinen Kanal T, yine bir spekülatif olaya daha imzasını attı. Resmiye Eren’in sunduğu Kanal T Ana Haber bülteninde Türk televizyonlarında bir ilk yaşandı. Stüdyoya, Suriye olaylarını değerlendirmesi ...

‘Uzman Konuk’da Gelinen Son Nokta! (28 Ağustos 2013)

Haber ile eğlence arasında bir yayın çizgisi olan ve fantastik programları ile bilinen Kanal T, yine bir spekülatif olaya daha imzasını attı.

Resmiye Eren’in sunduğu Kanal T Ana Haber bülteninde Türk televizyonlarında bir ilk yaşandı. Stüdyoya, Suriye olaylarını değerlendirmesi için öküz çıkaran muhabir, ilginç göndermelerde bulundu.

MedyaTava’da yer alan habere göre; öküzün söylediklerini sözde tercüme eden muhabir, “Öküz diyor ki: ‘İnsanlık katliamlara sessiz kalmış. Biz öküzüz ağlamayız ama insanlar ağlar” diyerek Başbakan’ın Mısır’da öldürülen Esma için gözyaşına dökmesine değindi. Öküzün “nane nane” şarkısını söyleyeceğini belirten muhabir, BM ve katliamlara sessiz kalan herkese ağır eleştirilerde bulundu.

İşte, yayındaki o ilginç anlar: