Selfie Çılgınlığı, Sony’e Özel Telefon Ürettirdi!

Sony, daha önce söylentisi ortaya çıkan dünyanın en iyi ‘selfie selefonu’ Xperia C3′ü duyurdu. Orta düzey bir akıllı telefon olan Sony Xperia C3′ü özel kılan, 5 MP’lik geniş açılı ön kamerası ve onun hemen yanındaki LED flaşı. Sony’nin telefonun ön yüzünde konuml...

Selfie Çılgınlığı, Sony’e Özel Telefon Ürettirdi! (9 Temmuz 2014)

Sony, daha önce söylentisi ortaya çıkan dünyanın en iyi ‘selfie selefonu’ Xperia C3′ü duyurdu.

Orta düzey bir akıllı telefon olan Sony Xperia C3′ü özel kılan, 5 MP’lik geniş açılı ön kamerası ve onun hemen yanındaki LED flaşı. Sony’nin telefonun ön yüzünde konumlandırdığı bu flaş, az ışıklı ortamlarda da çok kaliteli selfie’ler çekilebilmesine olanak tanıyor.

Ön kamera, Superior Auto moduna alındığında 36 farklı sahneyi tanıyabiliyor ve ayarlarını otomatik olarak yapılandırabiliyor. Kameraya eklenen uygulamalarla, selfie’lere artırılmış gerçeklik efektleri de eklenebiliyor. 5,5 inç ekranından HD çözünürlük sunan Xperia C3, gücünü 1,2 GHz dört çekirdekli bir Qualcomm işlemciden alıyor. Ayrıca, 1 GB belleğe ve microSD kart ile 64 GB’a kadar artırılabilen 8 GB dahili depolama alanına sahip. Android 4.4.2 işletim sistemiyle çalışan Xperia C3, çift SIM kart destekli ve 2500 mAh pil ile donatılmış.

İlk etapta ağustos ayında Çin’de satışa sunulacak olan Xperia C3′ün, bundan kısa bir süre sonra Avrupa’ya da geleceği belirtiliyor. Telefonun fiyatı ise henüz bilinmiyor.