İşte ‘Ekmek için Ekmeleddin’ Kampanyasını Hazırlayan Reklamcı

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim sloganının reklamcı Ateş İlyas Başsoy tarafından oluşturulduğu ortaya çıktı. PR ajansının ise Marjinal Porter Novelli olduğu açıklandı. www.gercekgundem.com un edindiği bilgiye göre, İhsanoğlu’nu adaylığın...

İşte ‘Ekmek için Ekmeleddin’ Kampanyasını Hazırlayan Reklamcı (10 Temmuz 2014)

Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun seçim sloganının reklamcı Ateş İlyas Başsoy tarafından oluşturulduğu ortaya çıktı. PR ajansının ise Marjinal Porter Novelli olduğu açıklandı.

www.gercekgundem.com un edindiği bilgiye göre, İhsanoğlu’nu adaylığının kesinleşmesinin ardından Ateş İlyas Başsoy’la çalışmaya başladı. 2009 yerel seçimlerinde CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Akaydın’ın seçim kampanyasını da yürüten Başsoy o süreçteki izlenimlerini “AKP kazanıyor, CHP kaybediyor” adıyla kitaplaştırmıştı.

Bir dönem Birgün Gazetesi’nde köşede yazan Başsoy, Mansur Yavaş’ın seçim kampanyasında da görev almıştı.

PR Ajansı: Marjinal Porter Novelli

Marketing Türkiye’nin haberine göre, kampanyanın PR ajansı olan Marjinal Porter Novelli’nin Ajans Başkanı Asuman Bayraktar, Marjinal Porter Novelli iki haftadır Ekmeleddin İhsanoğlu’na hizmet verdiğini söyledi. Ancak bağışlar bugün itibariyle toplanmaya başladığı için ajansla sözleşme de yine bugün imzalanmış. 25 Ağustos tarihine kadar geçerli olacak olan sözleşme doğrultusunda Marjinal Porter Novelli, İhsanoğlu’na PR hizmeti verecek.

İletişim çalışmalarının “bir gurup genç iletişimci” tarafından yürütüldüğünü ifade eden Asuman Bayraktar bu iletişimcilerin ismini ise açıklamıyor.

Kampanya süresince Özlem Gürses ve CNN Türk Ankara eski temsilcisi Mete Belovacıklı’nın Ekmeleddin İhsanoğlu’yla birlikte sahada olacağına vurgu yapan Bayraktar, Özlem Gürses’in İletişim Koçu, Mete Belovacıklı’nın ise Canlı Yayın Danışmanı olarak İhsanoğlu’na destek vereceğini ifade ediyor.