‘Çek – Bas’ Yazıcılı Akıllı Telefonlar Geliyor

Artık akıllı telefonunuzla çektiğiniz selfie ve diğer fotoğrafları anında basabileceksiniz Akıllı telefonların özelliklerine bir yenisi daha eklendi. Fransız geliştiriciler, çektiğiniz fotoğrafları yine cep telefonunuz ile Polaroid gibi bir dakikadan daha kısa bir...

‘Çek – Bas’ Yazıcılı Akıllı Telefonlar Geliyor (17 Kasım 2014)

Artık akıllı telefonunuzla çektiğiniz selfie ve diğer fotoğrafları anında basabileceksiniz

Akıllı telefonların özelliklerine bir yenisi daha eklendi. Fransız geliştiriciler, çektiğiniz fotoğrafları yine cep telefonunuz ile Polaroid gibi bir dakikadan daha kısa bir sürede karta basacak bir ürün yaptılar.

TechCrunch’da yer alan habere göre, Fransa’nın genç girişimci firmalarından Prynt bu konuda geliştirdiği mini bir cihazı piyasaya sundu. Bluetooth üzerinden akıllı telefona bağlanan cihaz yaklaşık 50 saniye içinde bir fotoğraf basabiliyor. Prynt’in CEO'su Clement Perrot, çok yakında bu sürenin 30 saniyeye kadar düşüreceklerini söylüyor. Perrot, “baskı için şimdilik tek tek kağıt yüklemek gerekiyor ancak bunu da kısa sürede 30 adete yükseltebileceğiz” diyor.

Cihazın baskı dışında ‘artırılmış gerçeklik’ denilen başka ‘havalı’ işlevsel özellikleri de var. Bastığı fotoğrafın bir kopyasını da bulut’a gönderip depoluyor. Tek tek fotoğrafları video haline getirerek, fotoğraflardaki karakterleri canlı gibi gösterebiliyor.

Kullanımı ise son derece kolay ve pratik. Tek yapmanız gereken fotoğrafı çekmek ve yazıcıya göndermek.

Şirket, Ocak ayında Kickstarter  üzerinden piyasaya sunacağı ürünün fiyatını 99 $ dan başlatmayı planlıyor.

Şimdilik 4 inç ekranlı akıllı telefonlar için geliştirilen cihazın büyük cihazlara uygun modellerinin de yapılması planlanıyor. Böylece cihaz, iPhone 6 Plus ve Samsung Galaxy Note akıllı cep telefonları ile de kullanılabilecek.