Bu Gece Felaketlerin Merkezi Antalya!

Bu gece felaket haberleri peş peşe Antalya’dan geliyor. İlk servis kazası 8 ölü, deprem ve Döşemealtı’ndaki son servis kazası: 3 ölü 15 yaralı Antalya’nın Döşemealtı ilçesi Yeniköy Köprüsü’nden su kanalına uçan servis midibüsünde bulunan 3 kişi öldü, 15 k...

Bu Gece Felaketlerin Merkezi Antalya! (29 Aralık 2013)

Bu gece felaket haberleri peş peşe Antalya’dan geliyor. İlk servis kazası 8 ölü, deprem ve Döşemealtı’ndaki son servis kazası: 3 ölü 15 yaralı

Antalya’nın Döşemealtı ilçesi Yeniköy Köprüsü’nden su kanalına uçan servis midibüsünde bulunan 3 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.

Kaza, saat 21.00 sıralarında Burdur-Antalya Karayolu’nun 12’nci kilometresinde meydana geldi. Faruk Akoğlu’nun kullandığı 07 DDZ 39 plakalı servis midibüsü, iddiaya göre bir otomobil tarafından sıkıştırılınca Yeniköy Köprüsü’nden su kanalına uçtu.

Midibüs içinde sıkışan yaralılar, itfaiye ekipleri tarafından güçlükle çıkartıldı. Aşırı yağmur altında kurtarma çalışmalarını güçlükle sürdüren itfaiye ekipleri, yaralıları halat yardımıyla kanaldan çıkarttı. Yaralılar, olay yerine gelen ambulanslarla çevre hastanelere götürülerek tedaviye alındı.

Sabah saat 07.15 sıralarında da, Alanya İlçesi’nde, baraj inşaatında çalışan işçileri taşıyan Bayram Özkan’ın yönetimindeki servis minibüsü, buzlanma nedeniyle sürücünün kontrolünden çıkarak gölete uçmuş, kazada 8 kişi boğularak öldü, 5 kişi yaralanmıştı.

Antalya, akşam saat 17.21 de ise, merkez üssü Antalya’ya 100 km uzaklıkta Antalya Körfezi’nde olan 6.0 bir depremle sarsılmıştı. Şiddetli depremden sonra artçı sarsıntılar sürmüş, saat 20.55’te 4,2 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı daha yaşanmıştı.