CNN muhabirinden Obama’yı kızdıran şok soru: “Biz bu p.çleri neden yenemiyoruz?”

Antalya'daki G20 zirvesini izleyen CNN International Beyaz Saray muhabiri Jim Acosta, ABD başkanı Obama'nın basın toplantısında sorduğu soru olay oldu CNN International’in kıdemli Beyaz Saray muhabiri Jim Acosta, Başkan Obama’ya sorduğu soruya “Lafı bağışlayı...

CNN muhabirinden Obama’yı kızdıran şok soru: “Biz bu p.çleri neden yenemiyoruz?” (16 Kasım 2015)

Antalya'daki G20 zirvesini izleyen CNN International Beyaz Saray muhabiri Jim Acosta, ABD başkanı Obama'nın basın toplantısında sorduğu soru olay oldu

CNN International’in kıdemli Beyaz Saray muhabiri Jim Acosta, Başkan Obama’ya sorduğu soruya “Lafı bağışlayın ama…” diye girdi ve “Biz bu p.çleri neden yenemiyoruz?” diye alışılmadık bir soru sordu.

Soru karşısında çok şaşıran ve sinirlenen ama sakin olmaya da çalışan Obama, “Bu soruya son üç soruda cevap verdim. Karşımızda normal alışılmış bir askeri güç yok” diye diplomatik bir cevap verdi.

Obama şunları söyledi:

"Ortaya koyduğumuz stratejiyi yoğunlaştıracağız. İleri sürdüğümüz bu strateji işe yarayacak olan strateji. Ama en başından beri söylediğim gibi bu zaman alacak. Paris saldırılarının ardından başka şeylerin de yapılması gerektiğini söyleyenleri dinlediğimde ilginç olan bir şey var.

Önerdikleri şeyler  aslında bizim zaten yaptığımız şeyler. Yalnız istisna olan şu. Sahaya çok sayıda  asker göndermemiz gerektiğini söyleyen bazı kişiler oldu.

Dünyadaki en iyi orduya sahip olduğumuzu unutmayın. Ben bu orduya yıllardır liderlik yapıyorum, çeşitli seçenekleri tartışıyorum.

Bunun bir hata olacağı sadece benim görüşüm değil, sivil ve askeri danışmanlarım da aynı görüşü paylaşıyor.