YouTube Kapanacağını Duyururken, Google Yeni Koku Arama Hizmetini Sundu!

Böyle olur teknoloji dünyasında 1 Nisan! Youtube sekiz yılın ardından kapanacağını duyurdu, Google ise ‘Google Burun'(Beta)yı tanıttı. Dünyanın en büyük video sitesi YouTube 1 Nisan için hazırladığı özel videoda sekiz yılın ardından kapanacağını duyurarak videosever...

YouTube Kapanacağını Duyururken, Google Yeni Koku Arama Hizmetini Sundu! (1 Nisan 2013)

Böyle olur teknoloji dünyasında 1 Nisan! Youtube sekiz yılın ardından kapanacağını duyurdu, Google ise ‘Google Burun'(Beta)yı tanıttı.

Dünyanın en büyük video sitesi YouTube 1 Nisan için hazırladığı özel videoda sekiz yılın ardından kapanacağını duyurarak videoseverlere kısa da olsa bir panik yaşattı. Google ise “Google Burun” (Beta versiyon) hizmetini tanıttı.

Dünyanın en büyük video izleme ve paylaşım sitesi YouTube, ABD’nin Zaytung sitesi olarak kabul edilebilecek The Onion ile işbirliği yaparak 1 Nisan’da sekiz yılın ardından siteyi kapatma kararı aldıkları mesajı veren bir video paylaştı.

31 Mart gece yarısında YouTube’un İletişim Müdürü Tom Liston’ın yer aldığı video yayına girdi. Videoda Liston, “Bu gece yarısı, YouTube.com artık daha fazla video kabul etmeyecek. Başarılarla geçen sekiz yılın ardından, elimizdeki videolar arasında en iyisini seçmenin vakti geldi. Artık sona çok yakınız” dedi.

YouTube Yeniden 2023’de Açılacak!

YouTube ünlüleri Antoine Dodson, David After Dentist ve Charlie Bit My Finger videolarının yıldızları aslında gerçek olmayan videolarda yer alarak kullanıcıların korkularını tetikledi.

YouTube’dan yapılan açıklamada sitedeki her bir videonun uzmanlar tarafından inceleneceği, bunun da yaklaşık 10 yıl kadar bir süreyi kapsayabileceği, sitenin en iyi videosunun 2023’te açıklanacağı ve sitenin yeniden o yıl kullanıma açılacağı da belirtildi.

Şakanın gerçeklilik payını artırmak için siteye listeler ve canlı oylama akışı da yerleştirildi.

Şaka bir yana YouTube tarafından hazırlanan “1 Nisan” videosu gerçekten izlenmeye değer kaliteli bir çalışma olmuş.

YouTube ve Google’da 1 Nisan’da şaka videoları yayınlamak neredeyse şirket geleneği haline gelmiş durumda. Örneğin YouTube, 2011’de sitenin sistemdeki tüm  videoları DVD haline getireceği belirtilmişti. Elbette böyle bir şey olmadı.

GOOGLE’DAN ‘GOOGLE BURUN’

Google ise her 1 Nisan’da olduğu gibi bu yıl da gerçek olmayan sıradışı bir özelliği hizmete sundu: Google Burun (Google Nose) Beta.

15 milyondan fazla kokuyu içerdiği iddia edilen Google koku veritabanında dilediği kokuyu aratan kullanıcılara, arattıkları cisimleri koklama imkanı tanındığı da duyuruldu.

Google’ın ‘burun’ uygulaması da Youtube’un kapanacağı haberleri gibi elbette 1 Nisan’a yönelik bir şakadan ibaret.