Google Maps, Dünyadaki Definelerin Yerlerini Açıkladı

Bu da Google’ın Son 1 Nisan Şakası! İnternet üzerindeki dünyanın en büyük arama motoru özelliğiyle öne çıkan teknoloji devi Google, 1 Nisan nedeniyle diğer ‘YouTube kapanıyor’ ve ‘Google Burun’ (koku özellikli arama) şakalarına ek olarak bir de ‘dünyadaki definelerin ...

Google Maps, Dünyadaki Definelerin Yerlerini Açıkladı (1 Nisan 2013)

Bu da Google’ın Son 1 Nisan Şakası!

İnternet üzerindeki dünyanın en büyük arama motoru özelliğiyle öne çıkan teknoloji devi Google, 1 Nisan nedeniyle diğer ‘YouTube kapanıyor’ ve ‘Google Burun’ (koku özellikli arama) şakalarına ek olarak bir de ‘dünyadaki definelerin yerlerini gösteren haritaları’ yayınladı.

‘YouTube kapanıyor’ ve ‘Google Burun’ videolarını önceki haberimizde yayınlamıştık.

Google, bu kez de profesyonel dalgıç ve uzmanlarla hazırladığı ikinci bir video yayımladı. Videoda, Hint Okyanusu’nda sualtı çekimleri yapan Google Maps ekibi, bir sandık içinde 18’inci yüzyılda ölen korsan William “Captain” Kidd’in hazinesinin yerini gösteren haritalar buluyor.

Bu haritalardan yola çıkara başlatılan ‘Define Haritaları’ uygulaması, kullanıcıları haritalardaki kodları deşifre ederek dünyanın dört bir yanındaki gizli hazineleri bulmaya teşvik ediyor.

Define Haritaları, Google Maps’e girildiği anda sol aşağıda beliriyor ve kullanıcıları oyuna davet ediyor.