WhatsApp’a Rakip Geldi

Mobil mesajlaşma uygulaması Telegram hizmete girdi Akıllı telefonlarda yaygın olarak kullanılan anlık mesaj uygulamasında WhatsApp’a rakip olabilecek yeni bir marka daha ortaya çıktı. WhatsApp son yıllarda akıllı telefon kullanıcılarının en popüler uygulamalarından biri oldu. U...

WhatsApp’a Rakip Geldi (4 Şubat 2014)

Mobil mesajlaşma uygulaması Telegram hizmete girdi

Akıllı telefonlarda yaygın olarak kullanılan anlık mesaj uygulamasında WhatsApp’a rakip olabilecek yeni bir marka daha ortaya çıktı.

WhatsApp son yıllarda akıllı telefon kullanıcılarının en popüler uygulamalarından biri oldu. Uygulama Twitter’ı bile geride bırakarak 400 milyon aktif kullanıcıya ulaştı. Line, Viber, Wechat gibi Whatsapp’a alternatif uygulamalar çıksa da, WhatsApp’ın önüne geçemediler.

Şimdi WhatsApp’a güçlü bir alternatif olacak Telegram adlı bir uygulama sahneye çıktı. Çekici özellikleri sayesinde oldukça ilgi gören Telegram, bir günde bir milyon kullanıcıya ulaşmayı başardı.

Uygulamadan tıpkı WhatsApp’da olduğu gibi arkadaşlarınız ile mesajlaşma, video gönderme, resim paylaşma gibi özelliklerinden yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca uygulamanın WhatsApp’tan ayrılan en büyük özelliği ise, WhatsApp uygulamasına göre daha hızlı ve daha güvenli olması. Uygulama Rusya’nın en büyük sosyal ağ platformu olan VKontakte tarafından da desteklenmektedir.

Telegram, WhatsApp gibi Apple Store, Google Play ve Windows Phone’dan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Uygulamada reklam yer almıyor. Telegram, sadece WhatsApp uygulamasına sıkışanlar için iyi bir alternatif olacağa benziyor.