Ünlü Sunucuya Canlı Yayında Kanser Tanısı

Amerikan televizyon kanalı ABC’nin sunucularından Amy Robach (40) meme kanserine dikkat çekmek için canlı yayında gönüllü girdiği mamografi testi sonucunda meme kanseri olduğunu öğrendi, hayatı değişti. ‘Good Morning America’ adlı programı sunan Robach, 1 Ekim’de meme kanse...

Ünlü Sunucuya Canlı Yayında Kanser Tanısı (12 Kasım 2013)

Amerikan televizyon kanalı ABC’nin sunucularından Amy Robach (40) meme kanserine dikkat çekmek için canlı yayında gönüllü girdiği mamografi testi sonucunda meme kanseri olduğunu öğrendi, hayatı değişti.

‘Good Morning America’ adlı programı sunan Robach, 1 Ekim’de meme kanserine dikkat çekip farkındalık yaratmak içincanlı yayında milyonlarca izleyicinin önünde mamografi yaptırdı.

Çekimlerden 3 hafta sonra kendisini arayan hastane görevlilerinin verdiği randevuya giden ve bir iki filme daha bakacaklarını düşünen Robach bu randevuda meme kanseri olduğunu öğrendi.

40 yaşında iki çocuk annesi olan başarılı sunucu, kanser olduğunu öğrenmesinin ardından mastektomi ameliyatı yaptırma kararı aldı. 14 Kasım Perşembe günü gerçekleşecek ameliyatla iki memesini birden aldıracak olan Robach, kanserin erken evresinde olduğunu açıkladı.

Robach canlı yayında mamografi yaptırma konusunda endişeleri olduğunu ancak toplumda meme kanserine karşı farkındalık yaratabilmek ve hayat kurtarmak için bu kararı aldığını dile getirdi. Sunucu, “Kurtaracağım bu hayatın benimki olduğu aklıma gelmezdi” dedi.

Hollywood starı Angelina Jolie de Mayıs ayında yaptırdığı mastektomi ameliyatıyla iki göğsünü birden aldırmıştı.