Uçağa Yıldırımın Düştüğü An

ABD’nin Atlanta kentinde Delta Havayolları’na ait bir yolcu uçağı kalkış için apronda sıra beklerken, aniden isabet eden yıldırım, bir başka uçaktaki yolcu tarafından rastlantı sonucu görüntülendi Yolcu, çok az insanın tanık olabil...

Uçağa Yıldırımın Düştüğü An (22 Ağustos 2015)

ABD’nin Atlanta kentinde Delta Havayolları’na ait bir yolcu uçağı kalkış için apronda sıra beklerken, aniden isabet eden yıldırım, bir başka uçaktaki yolcu tarafından rastlantı sonucu görüntülendi

Yolcu, çok az insanın tanık olabileceği o anı, tam da yıldırımın Boeing 737-900 tipi uçağın kuyruk bölümüne isabet ettiği sırada böyle görüntüledi. Elektrik yükünün teker bölümünden toprağa geçtiği ve toprakta bir süre yürüdüğü de kameraya yansıdı.

Yıldırım, 111 yolcu ve 6 mürettebata olumsuz bir etki yapmadı. Uçaklar, havada ve yerde düşecek yıldırımları yönlendirebilecek şekilde üretiliyorlar.

Delta sözcüsü Morgan Durrant, yaptığı açıklamada bu bilgiyi yinelerken yine de olayı inceleme altına aldıklarını söyledi, güvenliğin Delta Havayolları için en başta gelen unsur olduğunu vurguladı.