Gösteri Uçağı Otoyola Çakıldı: 7 Ölü, 15 Yaralı

İngiltere'nin güneyindeki Brighton'da düzenlenen hava şovunda gösteri uçağı otoyoldaki araçların üzerine düştü. Facia anı saniye saniye kaydedildi. İngiltere'nin Brighton kentinde düzenlenen hava gösterisi bir faciaya sahne ol...

Gösteri Uçağı Otoyola Çakıldı: 7 Ölü, 15 Yaralı (23 Ağustos 2015)

İngiltere'nin güneyindeki Brighton'da düzenlenen hava şovunda gösteri uçağı otoyoldaki araçların üzerine düştü. Facia anı saniye saniye kaydedildi.

İngiltere'nin Brighton kentinde düzenlenen hava gösterisi bir faciaya sahne oldu. Gösteri uçağının düşmesi sonucu meydana gelen kazada 7 kişi hayatını kaybetti, en az 15 kişi yaralandı.

Shoreham Hava Şovu'nda araçların üzerine düşen uçak alev topuna döndü. Kazada ilk belirlemelere göre 7 kişi öldü en az 15 kişi de yaralandı.

Görgü tanıkları pilotun uçak ile havada dönüş yapmak istediğini ancak manevrasını tamamlayamadığını söyledi.

Hawker Hunter tipi savaş uçağının düştüğü A27 otoyolu ise trafiğe kapatıldı.

Kazayı yapan uçağın 1950'lerden kalma Hawker Hunter tipi savaş uçağı olduğu belirtildi.

Daha önce de benzer kazalar olmuştu

Geçen Nisan ayında, 2012 Temmuz’unda, 2011 Kasım ve Ağustos aylarında ve 2007 Eylül’ünde de uçak gösterilerinde benzer kazalar yaşanmıştı.

Shoreham Havacılık Fuarı ‘nda 2007 yılının Eylül ayında, James Bond filmlerinde de dublorlük yapan Brian Brown, kullandığı 2. Dünya Savaşı'ndan kalma Hurricane tipi uçağın düşmesi sonucu ölmüştü.