Sosyal Medyacılar Bu Havuz Sizin İçin Açıldı

Sosyal medyacılara özel iş platformu kuruldu 2012 yılında kurulan ve kısa sürede ülkemizde Sosyal Medya alanında adından söz ettiren Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) ile Empatik İnsan Kaynakları işbirliğiyle Sosyal Medya özelinde ve dijital medya genelindeki istihdamlar i...

Sosyal Medyacılar Bu Havuz Sizin İçin Açıldı (8 Şubat 2013)

Sosyal medyacılara özel iş platformu kuruldu

2012 yılında kurulan ve kısa sürede ülkemizde Sosyal Medya alanında adından söz ettiren Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) ile Empatik İnsan Kaynakları işbirliğiyle Sosyal Medya özelinde ve dijital medya genelindeki istihdamlar için yeni bir proje başlatıldı.

Linkteki adreste faaliyet gösterecek projede dijital medya konulu alanlarda nitelikli personel arayanlar işverenler ile aynı alanlarda iş arayan adaylar bir araya getirilecek. Tamamen toplumsal fayda amaçlı hayata geçen projede işverenlerden ya da iş arayanlardan herhangi bir bedel talep edilmeyecek.

Empatik İK Genel Müdürü Burhan Koca projeye girme amaçlarını şöyle ifade etti: “İnsan kaynakları gibi geniş bir alanda sektörlerin ve hatta kurumların kendi İK süreçlerini kendi bünyeleri içerisinde yönetmeleri doğru ve pratik bir çözümdür. “Veri”nin büyük önem kazandığı ve İnsan Kaynakları yönetiminin giderek zorlaştığı günümüzde, öncelikli olarak veriyi doğru adrese teslim etmek önemlidir. Bu yüzden Sosyal Medya alanında bir marka olmak yolunda günden güne güçlenen ‘USMED’in hedefleriyle kendi hedeflerimizi birleştirerek işbirliğine girdik.

USMED Genel Başkanı Said Ercan ise “Sosyal Medya gibi her geçen gün büyüyen ve nitelikli personel açığının arttığı bir ortamda  birlikte hareket etmenin gücü ve etkinliği yadsınamaz. Derneğimizin kuruluş ruhuna uygun, birlikteliğin gücüne inanan, hedefleri olan, profesyonel bir şirket olarak benimsediğimiz Empatik ile projelerimizi paylaşmamız ve işbirliği yapmamız kaçınılmazdı. Sosyal medya konulu eğitim ve seminer dahil her adım için ilk adres konumuna gelme hedefimize yürürken bu faaliyetlerin katılımcılarının bir numaralı sorunu olan “nitelikli istihdam” konusunda da üzerimize sorumluluğu almış bulunuyoruz. işverenler ve iş arayanlar için hayırlı olmasını dileriz,” diyerek ortaklığın önemine vurgu yaptı.

Hem şirketler hem de STK’lar için büyümenin en büyük dinamiklerinden olan “işbirliği” kültürü konusunda örnek bir model olması beklenen bu ortaklık Şubat 2013 itibariyle kamuoyuna sunulmuştur. İşverenler ve adaylar linkteki formları doldurarak sisteme kolayca dahil olabiliyorlar.

Bilgicagi.com