Sosyal ağ ve teknoloji firmalarında IŞİD alarmı!

Sosyal ağ, teknoloji ve güvenlik yazılımı firmalarının ortak katılımıyla ABD merkezli bir siber tim kurulacak Amerikan hükümeti, terör örgütü IŞİD ile sosyal ağlarda ve internette mücadele edebilmek amacıyla bir siber tim kurulacağını bildirdi....

Sosyal ağ ve teknoloji firmalarında IŞİD alarmı! (9 Ocak 2016)

Sosyal ağ, teknoloji ve güvenlik yazılımı firmalarının ortak katılımıyla ABD merkezli bir siber tim kurulacak

Amerikan hükümeti, terör örgütü IŞİD ile sosyal ağlarda ve internette mücadele edebilmek amacıyla bir siber tim kurulacağını bildirdi.

ABD, terör örgütü IŞİD ile mücadeleyi internete de taşıyor. Teröristlerle mücadele amacıyla bir siber tim kurulacağı kaydedildi.

Beyaz Saray‘dan yapılan açıklamada, "Countering Violent Extremist Task Force" olarak adlandırılan timin İç Güvenlik ve Adalet Bakanlığı‘nın yanı sıra diğer yetkililerle işbirliği içerisinde olacağı kaydedildi.

IŞİD, interneti mesajlarını yaymak amacıyla kullanıyor. Brookings'in bir araştırmasına göre, İslamcılar 2014 yılında sadece Twitter'da üç ay içinde 46 bin hesap kullandı.

Twitter'in yanı sıra önde gelen teknoloji firmaları Cuma günü Amerikan hükümeti ve gizli servis yetkilileriyle internetteki radikallerle mücadele konusunu görüşmek üzere bir araya gelecek.

Apple başkanı Tim Cook'un da toplantıda yer alması bekleniyor. Öte yandan Facebook, Google, Yahoo ve LinkedIn temsilcilerinin de toplantıya katılacağı kaydediliyor. (Reuters /DW)

İLGİLİ HABERLER:

Radikal Terör Örgütleri Sosyal Medya Aracılığıyla Sempatizan Topluyor

ABD ve İngiltere Ortak Siber Savaş Tatbikatı Düzenleyecek