Rock’n Coke 10 Yaşında

10. yaşına giren Rock’n Coke 2013 6-7-8 Eylül tarihlerinde Hezarfen Havaalanı’nda gerçekleştirilecek. Coca-Cola tarafından ilk kez 2003 yılında düzenlenen ve bu yıl 10. yaşını dolduran Türkiye’nin en büyük açık hava festivali Rock’n Coke bu yıl da sürpriz yenilikleri ve ...

Rock’n Coke 10 Yaşında (8 Ağustos 2013)

10. yaşına giren Rock’n Coke 2013 6-7-8 Eylül tarihlerinde Hezarfen Havaalanı’nda gerçekleştirilecek.

Coca-Cola tarafından ilk kez 2003 yılında düzenlenen ve bu yıl 10. yaşını dolduran Türkiye’nin en büyük açık hava festivali Rock’n Coke bu yıl da sürpriz yenilikleri ve eşsiz atmosferi ile yine festivalseverlere unutulmaz bir hafta sonu yaşatacak.

Dünyaca ünlü grupların sahne alacağı Rock’n Coke Sahnesi ve Alternatif Sahne; bu yıl ilk kez kesintisiz dans ve elektronik müzikle dolu olacak, dünyaca ünlü gruplar ve DJ’lerin yer alacağı Party Arena; dünyanın farklı ülkelerinden taze ve çizgi dışı müzik gruplarının performans göstereceği Keşif Sahnesi ve birbirinden farklı işbirlikleri ile zengin bir programı olacak Şehir Sahnesi bu yıl festivalseverlere eşsiz bir müzik ziyafeti sunacak.

Rock’n Coke sahnesinin ağır topları arasında ilk defa Türkiye’de performans gerçekleştirecek olan iki önemli grup var. İlki İngiliz rock dünyasının fenomen gruplarından Arctic Monkeys. Diğeri ise karizmatik duruşlarıyla dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayranı olan ikili Hurts.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesine sahip olan ve katıldığı festivallere sahne performanslarıyla damgasını vuran Arctic Monkeys ve “synth pop”un yeni prensleri Hurts’ün yanı sıra Rock’n Coke 2013’ün bu yıl ağırlayacağı yabancı sanatçı ve gruplar arasında; “garage-rock”a yön veren isimlerden Palma Violets, özellikle sahne performanslarındaki enerji patlaması ile göz dolduracak Maximo Park ve Belçikalı Triggerfinger göze çarpıyor. Bu isimlerin yanı sıra kendine özgü prodüksiyonları ve elektronik altyapısıyla kısa sürede büyük başarı yakalayan Little Boots, art-rock ve indiepop’un Finlandiya’dan yükselen grubu Rubik ve BBC dinleyicilerinin Sound of 2010’da favori yeni grupları arasında oyladığı Everything Everything de Rock’n Coke Festivali’nde müzikseverlerle buluşacak gruplar arasında. Rock’n Coke’un Türk sanatçı ve grupları arasında festivalin geçtiğimiz yıllarda da vazgeçilmezleri arasında yer alan Duman, Aylin Aslım, Manga ve Can Bonomo gibi yıldız isimler göze çarpıyor. Festival programının tamamı ise çok yakında açıklanacak.

Yabancı sanatçı organizasyonu Sziget, yerli sanatçı seçimi ve festival organizasyonu ise showhow tarafından gerçekleştirilen Rock’n Coke İstanbul 2013 ile ilgili güncel bilgiler http://www.rockncoke.com/ dan takip edilebilir.