Pilotun Selfie Merakı Uçak Düşürdü

ABD’de geçen yıl mayıs ayında düşen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasının pilotun selfie çekmeye çalıştığı sırada meydana geldiği ortaya çıktı ABD’nin Colorado eyaleti sınırları içerisinde yer alan Watkins kas...

Pilotun Selfie Merakı Uçak Düşürdü (5 Şubat 2015)

ABD’de geçen yıl mayıs ayında düşen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasının pilotun selfie çekmeye çalıştığı sırada meydana geldiği ortaya çıktı

ABD’nin Colorado eyaleti sınırları içerisinde yer alan Watkins kasabasındaki Front Range Havaalanı’nın 2 kilometre yakınında geçen yıl mayıs ayında düşen Cesnaa 150 tipi küçük uçak ile ilgili kaza araştırma raporunda ilginç bir bulgu ortaya çıktı.

ABD Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu (NTSB) nin yaptığı araştırma sonuçlarına göre, uçağın 29 yaşındaki pilotu Amritpal Singh, selfie çekmeye çalıştığı sırada uçağın kontrolünü kaybetmiş.

Raporda, enkaz yakınında bulunan GoPro kamera kayıtlarına göre, pilot gece gerçekleşen 6 dakikalık ilk tırmanış ve uçuş sırasında cep telefonu kamerasının flaş fonksiyonunu kullanarak kendi fotoğraflarını çekmiş.

Dünyada sanattan spora, siyasete kadar pek çok alanda moda olan ve sosyal medya üzerinden hızla yayılan selfie çılgınlığı pilotlar arasında da yaygın. İşte bunlardan bazı örnekler: