Microsoft’tan Google’ın Alphabet’ine Trolleme!

Microsoft, Google'ın Alphabet bünyesine katılması ile ilgili yeni bir internet sitesi açarak yeni yapılanma ile resmen dalga geçti Geçtiğimiz günlerde Google, Alphabet adlı yeni bir oluşumun içine katılmıştı. Aralarında en büyüğün...

Microsoft’tan Google’ın Alphabet’ine Trolleme! (14 Ağustos 2015)

Microsoft, Google'ın Alphabet bünyesine katılması ile ilgili yeni bir internet sitesi açarak yeni yapılanma ile resmen dalga geçti

Geçtiğimiz günlerde Google, Alphabet adlı yeni bir oluşumun içine katılmıştı. Aralarında en büyüğün Google olduğu birçok farklı şirketi barındıran Alphabet'in, daha geniş çapta projelere imza atacağı açıklanmıştı. Bunun yanında Alphabet için abc.xyz adlı bir internet sitesi açılmıştı.

Microsoft, Google ile dalga geçti!

Ürettiği birçok proje ile sadece bir arama motorunun çok ötesinde bir şirket haline gelen Google'ın rakiplerinden biri de şüphesiz ki Microsoft. Google'ın Alphabet bünyesine katılmasını farkeden Microsoft, rakibinin yeni hamlesini trollemek için iki adet internet sitesi açtı.

Microsoft, abc.wtf ve abc.fail adlı iki adet internet sitesi açarak Alphabet'in internet sitesine atıfta bulunuyor. Sitenin uzantısı olan wtf'nin, İngilizce'de argo olarak "Ne oluyor?" anlamına, fail kelimesinin ise "hata" anlamına geldiğini söyleyebiliriz.

Microsoft, böyle siteler açtığını resmi olarak duyurmasa da abc.wtf ve abc.fail adlı sitelere girildiğinde sitelerin Microsoft'un Bing adlı arama motoruna yönlendirme yapması, bu işin arkasında Microsoft'un olduğu yönünde kuvvetli bir izlenim oluşmasına yol açıyor.

Bing, Microsoft'un kendi çıkarttığı bir arama motoru ancak kullanıma açıldığı süreden bu yana Bing, Google'ın karşısında pek bir varlık gösteremedi.

siftdelete.net