Medyaya ‘Geleneksel Aile’ Ayarı!

Görsel, işitsel ve sosyal medyadaki tüm yapımların Görsel, işitsel ve sosyal medyadaki tüm yapımların geleneksel aile değerlerine uygun olması için tedbir alınacakne uygun olması için tedbir alınacak Bakanlar Kurulu kararıyla 23 Ocak’ta Resmi Gazet...

Medyaya ‘Geleneksel Aile’ Ayarı! (26 Ocak 2016)

Görsel, işitsel ve sosyal medyadaki tüm yapımların Görsel, işitsel ve sosyal medyadaki tüm yapımların geleneksel aile değerlerine uygun olması için tedbir alınacakne uygun olması için tedbir alınacak

Bakanlar Kurulu kararıyla 23 Ocak’ta Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe giren 350 sayfalık 2016 yılı programının aileyle ilgili bölümünde, yıl boyunca atılacak adımlar anlatıldı.

‘Aile’ başlığı altındaki 97’nci tedbirde, “Görsel, işitsel ve sosyal medyanın aile üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmaya yönelik tedbirler alınacaktır” denildi.

Hürriyet’te Hacer Boyacıoğlu’nun haberine göre, açıklaması da şöyle yapıldı: “Görsel, işitsel ve sosyal medyanın haber, magazin, film ve benzeri tüm yapımlarının geleneksel aile değerlerimize uygun olmasına yönelik tedbirler alınacak; olumsuz yayınları caydıracak etkin düzenlemeler yapılacaktır.”

Sosyal medyada da düzenleme yapılacak

Düzenlemelerin koordinatör kurumu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olacak, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve RTÜK de düzenlemelere katkı verecek.

Programda sadece görsel ve işitsel değil, sosyal medyada da aynı amaçla etkin düzenlemeler yapılacağı ifadesine yer verildi.