Kahvaltıda ‘Selfie Tostu’na Ne Dersiniz?

İnsanlığın yaşamında yepyeni bir dönüm noktası! ‘Selfie Tostu’ yapabilen dünyanın ‘en gerekli’ aleti icat edildi! Narsist arkadaşların gözü aydın! ABD’de Vermont Novelty Toaster Corp. adlı girişimci bir firma dilimler üzerine portre basabilen ‘kişiselleştirilmiş’ ...

Kahvaltıda ‘Selfie Tostu’na Ne Dersiniz? (17 Temmuz 2014)

İnsanlığın yaşamında yepyeni bir dönüm noktası! ‘Selfie Tostu’ yapabilen dünyanın ‘en gerekli’ aleti icat edildi! Narsist arkadaşların gözü aydın!

ABD’de Vermont Novelty Toaster Corp. adlı girişimci bir firma dilimler üzerine portre basabilen ‘kişiselleştirilmiş’ bir ekmek kızartma makinesini piyasaya sundu.

Portre fotoğrafı, bilgisayarda Photoshop benzeri programlarla kontör çizime dönüştürüldükten sonra CNC torna tezgahında ısı geçirmeyen metal bir plakaya oyularak işleniyor. Üzerinde portre resmi bulunan metal plaka ekmek kızartma makinesinin içine yerleştiriliyor. Sadece oyulan yerlerden ısıyı geçiren plaka böylece ekmeğin üzerine portreyi yansıtıyor.

Mashable’nin haberine göre, şirketin Başkanı ve CEO’su Galen Dively, 35 yıllık geçmişi olan firmalarının daha önce markaların ve spor kulüplerinin logolarını aynı şekilde uyguladıklarını ve son olarak da bu projeyi hayata geçirdiklerini söylüyor. Dively, dijital baskıda kullanılan mürekkep yerine burada ‘ısı’ kullandıklarını belirtiyor.

Dört yıl kullanım garantisi verilen bu ilginç ürünün satış fiyatı ise 75 $ olarak açıklandı.