İtalya’yı Sel Bastı!

Son 10 gün içerisinde İtalya’da görülen aşırı yağışlar sel baskınlarına neden olurken, başta başkent Roma olmak üzere birçok kentte hayat felç oldu. Küresel ısınma ve iklim değişikliği dünyanın dört bir yanında doğal felaketlere yok açıyor. Türkiye gibi bazı ülkel...

İtalya’yı Sel Bastı! (1 Şubat 2014)

Son 10 gün içerisinde İtalya’da görülen aşırı yağışlar sel baskınlarına neden olurken, başta başkent Roma olmak üzere birçok kentte hayat felç oldu.

Küresel ısınma ve iklim değişikliği dünyanın dört bir yanında doğal felaketlere yok açıyor. Türkiye gibi bazı ülkeler kuraklık tehlikesi ile karşı karşıyayken İtalya gibi bazı ülkelerde de sel felaketleri yaşanıyor.

İtalya’da yoğun yağış sonrası sel var. Aşırı sel suları nedeniyle başkent Roma’nın kuzeyinde halka araçla yola çıkmama çağrısı yapıldı. Ülkenin en büyük nehirlerinden Arno Nehri ve başkent Roma’nın içinden geçen Tiber Nehri de taştı.

Aşırı yağışlar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de bu haftaki İtalya gezisini yarıda keserek Türkiye’ye dönmek zorunda kalmıştı.