Etiler Disneyland Gibi Oldu

KAMİL ERYAZAR Beşiktaş Belediyesi, İstanbul’da bu yılki yılbaşı kutlamalarının adresi olacak Etiler Nispetiye Caddesi’ndeki tüm hazırlıklarını tamamladı. İstanbullular’ı 31 Aralık akşamı büyük sürprizler bekliyor. Şişli Belediyesi’nin...

Etiler Disneyland Gibi Oldu (24 Aralık 2014)

KAMİL ERYAZAR

Beşiktaş Belediyesi, İstanbul’da bu yılki yılbaşı kutlamalarının adresi olacak Etiler Nispetiye Caddesi’ndeki tüm hazırlıklarını tamamladı. İstanbullular’ı 31 Aralık akşamı büyük sürprizler bekliyor.

Şişli Belediyesi’nin bu yıl yılbaşı için Nişantaşı’nın süslenmeyeceğini açıklamasının ardından, Beşiktaş Belediyesi Nispetiye Caddesi’ni kutlama mekanı olarak hazırladı.

İstanbul’da her yılbaşı öncesinde başta Abdi İpekçi Caddesi olmak üzere süslenip ışıklandırılan ve sokak partilerine ev sahipliği yapan Nişantaşı’nda bu yıl sessizlik hakim.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, bu yıl yılbaşı ışıklandırması ve eğlenceleri olmamasının nedenini, “önceki yıllarda kamu kaynakları çarçur edilmiş, belediyemiz ağır bir borç yükü altına sokulmuştur" diye açıkladı.

Bu durumun ortaya çıkmasından sonra Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, Nispetiye Caddesi ve Etiler’i yılbaşı kutlamaları için hazırlamaya başladı.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ayrıca BEST FM’de katıldığı bir programda, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’yü eleştirerek, “Burada bir savurganlık varsa, Sayın İnönü savurganlık olduğunu iddia ettiği dönemde meclis üyesi ve sorumlu kişiydi. Biz organizasyonun tamamına yakınını sponsorlar vasıtasıyla yapacağız. Bu da bir beceri işidir. Beceremeyenler, becerenlere laf atacaktır, doğaldır ama bunlar bizim gündemimizde yok.” dedi.

NİSPETİYE CADDESİ, DISNEYLAND GİBİ OLDU

Tarihinde ilk kez ışıklandırılan Barbaros Bulvarı’ndan yukarıya doğru çıkınca, Nispetiye Caddesi’nde de Levent girişinden itibaren ışıklı taklar kuruldu, ağaçlar ışıklandırıldı. Cadde üzerindeki tüm işyerleri ve eğlence mekanları da özel olarak ışıklandırılıp süslendi. Cadde boyunca çeşitli noktalara Noel Babalar, kardan adamlar, ren geyikleri, penguenler ve bazı çizgi film kahramanlarının ışıklı dev maketleri yerleştirildi. Yılbaşı sokak partisine katılacak konuklara en ilginç sürpriz ise hazırlanan ‘hatıra fotoğrafı standları’ olacak. İsterlerse pembe kanatlarla bir melek olabilecekler, isterlerse de Noel Baba ve kardan adamlarla samimi ‘selfie’ pozları çekebilecekler.

Dev LED ekranların da yerleştirildiği cadde, yılbaşı akşamı komple trafiğe kapatılıp boydan boya kırmızı halı ile kaplanacak. Sokak partileri, konser ve eğlenceler düzenlenecek. Akşam 18.00 de başlayacak dev parti, yeni yıla havai fişek gösterileri ile girilmesinin ardından sabaha kadar sürecek.

KENAN & OZAN DOĞULU ve ZEKİ MÜREN!

Konser verecek sanatçılar arasında haber yayına hazırlandığı sırada adları belli olanlar Kenan ve Ozan Doğulu’ydu. Daha birçok sürpriz ismin de sahne alacağı söyleniyor. Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar, en büyük sürprizlerinin ise Zeki Müren olacağını söylüyor. Evet yanlış okumadınız Sanat Güneşi Zeki Müren! Bakalım bekleyip göreceğiz.

VIDEO-MAP SHOW

Etiler’deki görkemli yılbaşı partisinin diğer bir büyük sürprizi ise Akmerkez üzerinden yapılacak üç boyutlu 'video mapping' şov olacak. Alışveriş merkezinin üzerindeki kulelere kurulacak olan dev projeksiyon sistemiyle mükemmel bir görsel şölen yaşatılacak.

YILBAŞINDA KAR GÖRMEK İSTEYENLER ETİLER’E GELSİN!

Her ne kadar hava tahmin raporlarında 31 Aralık Çarşamba akşamı kar yağışı beklenmiyorsa da, Beşiktaş Belediyesi İstanbullular’a yeni yılı kar altında karşılama heyecanını yaşatmaya kararlı! Nasıl mı? Bu da gecenin bir başka sürprizi olsun!

Herkese şimdiden iyi eğlenceler, mutlu yıllar dileriz.

Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar