Dünya Selfie Raporu

Dünyanın en çok selfie çekilen yerinin Eyfel Kulesi, en çok selfie çekilen telefonlarının da Samsung markalı olduğu açıklandı 2015’in Ocak ayında yapılan araştırmaya göre dünyanın en çok selfie çekilen yerinin Fransa&r...

Dünya Selfie Raporu (6 Şubat 2015)

Dünyanın en çok selfie çekilen yerinin Eyfel Kulesi, en çok selfie çekilen telefonlarının da Samsung markalı olduğu açıklandı

2015’in Ocak ayında yapılan araştırmaya göre dünyanın en çok selfie çekilen yerinin Fransa’daki Eyfel Kulesi olduğu ortaya çıktı.

Turistler için faydalı bilgilerin yer aldığı AttractionTix sitesi, 2015’te şu ana kadar sosyal medya üzerinden paylaşılan selfie’lerin analizini yaptı.

İngiliz Dailymail gazetesinde yer alan habere göre, başta Instagram olmak üzere Facebook, Twitter ve Tumblr gibi sosyal medya platformları üzerinden yapılan araştırmada selfie’nin en popüler adresinin Paris’teki Eyfel Kulesi olduğu belirtildi.

10 bin 700 selfie’nin çekildiği Eyfel’i, ABD’nin Orlando kentindeki Disney World takip etti. Üçüncü sırada ise Dubai’deki dünyanın en uzun gökdeleni olan 828 metrelik Burç Halife yer aldı.

Araştırma için “selfie” ile etiketlenen 219 milyon görüntü incelenirken, dünyada her gün 1 milyon selfie çekilip paylaşıldığı da ortaya çıktı.

Dünyada en çok selfie çekilen ilk 10 yer şöyle sıralanıyor:

1. Eyfel Kulesi, Paris (10,700)

2. Disney World, Florida (9,870)

3. Burç Halife, Dubai (8,860)

4. Big Ben Saat Kulesi, London (8,780)

5. Empire State Binası, New York (8,430)

6. Sagrada Familia Bazilika, Barcelona (4,970)

7. Disneyland Paris (4,740)

8. Kolezyum, Rome (4,670)

9. Top of the Rock (GE Binası), New York (4,290)

10. Londra Köprüsü (3,820)

DÜNYANIN EN ÇOK SELFIE ÇEKİLEN TELEFONLARI SAMSUNG’DAN

Samsung, yeni Galaxy A serisi telefonlarını tanıtmak için ilginç bir yöntem seçti. Teknoloji devi, aslında yabancı olmadığı bir yöntemi, “çağımızın hastalığı” selfie’yi kullanarak bir dünya rekoruna imza attı.

Log’da yer alan habere göre, Samsung, Galaxy A3 ve Galaxy A5 modellerini tanıtma adına sansasyonel bir yol seçerek “24 saat içinde en çok selfie çekme” dalında Guinness Rekorlar Kitabı‘na girdi. Düzenlenen selfie etkinliğinde, Samsung’un şimdiye kadarki en ince akıllı telefonlarından tam 12.803 selfie çekildi. Samsung böylece selfie konusunda bir kez daha adından söz ettirmeyi başardı. Hatırlayacağınız üzere Güney Koreli şirketin Galaxy Note 3 modeliyle çekilen Oscar selfie’si yılın olayı olmuştu.