#DirenFenerbahçe Beşiktaş Seninle!

Fenerbahçeli taraftarlar, UEFA’nın sarı-lacivertli takıma verdiği Avrupa kupalarından 2+1 yıl men cezasını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe çok sayıda Beşiktaşlı taraftar da katıldı. Taraftar gruplarının organize ettiği yürüyüş, saat 19.07&#...

#DirenFenerbahçe Beşiktaş Seninle! (1 Temmuz 2013)

Fenerbahçeli taraftarlar, UEFA’nın sarı-lacivertli takıma verdiği Avrupa kupalarından 2+1 yıl men cezasını protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe çok sayıda Beşiktaşlı taraftar da katıldı.

Taraftar gruplarının organize ettiği yürüyüş, saat 19.07’de Bağdat Caddesi üzerinde Suadiye’den başlarken, binlerce taraftar organizasyona katılarak kulüplerine destek verdi.

Meşaleler yakıp, tezahüratlar yaparak Kadıköy sahiline kadar yürüyen taraftarlar, 3 saat süren organizasyonda UEFA, UEFA Başkanı Michel Platini ve Galatasaray aleyhine tezahüratlarda bulundu.

”Mafya UEFA, sabrımızı taşırma” tezahüratları yapan taraftarlar, üzerinde, “İnancımız tam, mücadeleye devam” ve “Sevdan davamızdı, davan sevdamız oldu” yazılı iki pankart açtı.

Taraftar yürüyüşünde, Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Merçil de yer aldı.

Fenerbahçeli taraftarların UEFA’ya tepki için gerçekleştirdiği yürüyüşte, çok sayıda Beşiktaş taraftarı da yer aldı.

Sarı-lacivertli taraftarlarla yürüyen Beşiktaş formalı çok sayıda kişi olduğu görülürken, “Yaşasın renklerin kardeşliği” ve “Çarşı sen bizim her şeyimizsin” tezahüratları yapıldı.

Öte yandan, az sayıda da olsa Galatasaray forması giymiş taraftarlar da yürüyüşte yer aldı. Sarı-kırmızı formalı bir kişinin elinde Fenerbahçe bayrağıyla yürüyüşe katılması dikkati çekti.

Yürüyüş esnasında, yapılan siyasi içerikli tezahüratlar nedeniyle zaman zaman gerginlikler yaşandı.

Siyasi içerikli sloganlar atan taraftarlar ile bu duruma karşı çıkan taraftarlar, yürüyüş sırasında birkaç kez karşı karşıya geldi. Yaşanan gerginlik zaman zaman kavgaya dönüşse de araya giren taraftarlar, olayların büyümesinin önüne geçti.

NTVMSNBC