Önce insan ol da sonra belki gazeteci olursun!

Macaristan sınırında kucağında bir çocukla polis saldırısından kaçmaya çalışan yaşlı mülteciyi çelme takıp düşüren ve tekmeleyen kameraman tüm dünyada tepki topladı Özellikle geçen hafta talihsiz Aylan bebeğin &uum...

Önce insan ol da sonra belki gazeteci olursun! (9 Eylül 2015)

Macaristan sınırında kucağında bir çocukla polis saldırısından kaçmaya çalışan yaşlı mülteciyi çelme takıp düşüren ve tekmeleyen kameraman tüm dünyada tepki topladı

Özellikle geçen hafta talihsiz Aylan bebeğin üzücü fotoğrafının dünyaya yayılmasıyla, Avrupa’daki ülke yöneticileri dahil mülteciler konusunda en duyarsız kişilerin bile vicdanlarının sesini dinleyerek yumuşadıkları bir dönemde, Macaristan’da öyle insanlık dışı bir olay yaşandı ki tüm dünyada tepki topladı.

Macaristan televizyonu N1TV’de kameraman olarak çalışan genç bir kadın, Sırbistan sınırı yakınında polis saldırısından kaçmaya çalışan çoluk çocuk mültecileri önce tekmeledi sonra da kucağında çocukla zar zor koşmaya çalışan yaşlı bir adama çelme takarak düşürdü.

İnsanlık dışı olay orada bulunan diğer gazeteciler tarafından görüntülendi. Görüntüler sosyal medyada yayınlandıktan sonra artan tepkiler üzerine Petra Laszlo adındaki kadının kanaldaki işine son verildiği açıklandı.

Ne yazık ki her toplumda insanlıktan nasibini almamış kendini bilmez kişiler olabiliyor.