Dünyanın En Büyük ve En Keyifli Teleferiği ‘Skyway’

Skyway Teleferiği, Avrupa’nın en yüksek dağı olan Mont Blanc’ın İtalya ve Fransa yakasını birleştiren devrim niteliğinde bir hava yolu ulaşım teknolojisi 3500 metre yüksekliğe sadece 15 dakika gibi kısa bir sürede çıkabilen bu özel tasarım telef...

Dünyanın En Büyük ve En Keyifli Teleferiği ‘Skyway’ (5 Ağustos 2015)

Skyway Teleferiği, Avrupa’nın en yüksek dağı olan Mont Blanc’ın İtalya ve Fransa yakasını birleştiren devrim niteliğinde bir hava yolu ulaşım teknolojisi

3500 metre yüksekliğe sadece 15 dakika gibi kısa bir sürede çıkabilen bu özel tasarım teleferik zirveye ulaşmanızı kolaylaştırmanın ötesinde, şeffaf kabini ve kendi etrafında 360 derece dönebilme özelliğiyle eşsiz bir manzarayı da bu yolculukta size sunuyor.

Skyway’in mimarların Carlo Cillara Rossi projenin detaylarını anlattı.

“Skyway projesi insanlara yeni bir deneyim yaşatma fikrinden ortaya çıktı. Dağları keşfedebilme deneyimi. Bunun için tamamen şeffaf bir kabin kullandık. Kendi etrafında dönerek yükselen bir kabin. Bu sayede içeriden dışarının manzarasını görmek mümkün. Aynı zamanda çok da konforlu bir araç. Çocuk, yaşlı herkesi 3500 metre’ye rahatlıkla taşıyabiliyor.”

1300 metreye kurulu istasyonda, restoran ve alış-veriş imkanları da Skyway yolcularına sunuluyor. Bu molanın ardından zirveye yolculuk doğanın eşsiz güzelliğini seyrederek devam ediyor.

Carlo Cillara Rossi:

“Skyway 3500 metre yüksekliğe kadar çıkıyor. Zirveye ulaştığınızda olağanüstü bir manzaraya ulaşıyorsunuz. İşte bunu sağlayan, özel olarak üzerinde çalışılmış ve dağın en güzel manzarasının açısı üzerinden geçen bu tasarım teleferik. Bu sayede çok farklı duygular hissedebilir ve kendinizi adeta evinize gidiyor gibi düşünebilirsiniz”

Skyway özel güvenlik sistemiyle donatılmış. Yani bir sebeple teleferik durursa,özel araçlarla çekilebilecek.

Tasarımı 3 yıl süren Skyway’in maliyeti 110 milyon Euro.