Zuckerberg’den LGBT Onur Yürüyüşüne “Like”!

Facebook kurusucu Mark Zuckerberg, San Francisco’da gerçekleşen Eşcinsel Gurur Yürüşü’ne şirket çalışanları ile birlikte katıldı. Google ve Apple çalışanları da yürüşü destekledi. Dünyaca ünlü The Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, dünyanın en büy...

Zuckerberg’den LGBT Onur Yürüyüşüne “Like”! (1 Temmuz 2013)

Facebook kurusucu Mark Zuckerberg, San Francisco’da gerçekleşen Eşcinsel Gurur Yürüşü’ne şirket çalışanları ile birlikte katıldı. Google ve Apple çalışanları da yürüşü destekledi.

Dünyaca ünlü The Wall Street Journal gazetesinin haberine göre, dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, ABD’nin San Francisco eyaletinde gerçekleşen Eşcinsel Onur Yürüyüşü’ne katıldı. Zuckerberg’e 700’e yakın şirket çalışanının da eşlik ettiği paylaşılan bilgiler arasında.

İki yıl önceki yürüyüşe yaklaşık 70 çalışanı ile katılan şirketin bu kez daha yoğun bir katılım sağladığı ifade ediliyor. Mashable sitesinin verdiği bilgiler, Facebook ofis çalışanlarının yüzde 15’inin özel tasarım tişörtler ve Facebook “like” afişleri ile etkinlikte yer aldığı yönünde.

Bu yılki San Francisco Eşcinsel Hakları Yürüyüşü, eyalette bulunan Silikon Vadisi’nde daha çok ilgi çekmiş durumda. Yürüyüşe katılan teknoloji devleri arasında Google ve Apple da yer alıyor. Google şirket sözcüsünün verdiği rakama göre, yaklaşık 1400şirket çalışanı yürüyüşe destek veriyor ve bu rakam geçen yıldan yüzde 40 fazla. Apple çalışanlarının da yoğun bir katılımla yürüyüşte yer aldığı Apple sözcüsü tarafından açıklandı. shiftdelete.net