Cumhuriyet Kadınları Şarkı Söylüyor

Cumhuriyet tarihinde müzik sektörüne emek vermiş sevilen birçok kadın sanatçının seslendirdiği şarkılar, Cumhuriyet’in 91. Kuruluş yıldönümünde Özlem Ağırman tarafından yeniden yorumlanıyor Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana müzik sektörüne emek vermiş, mily...

Cumhuriyet Kadınları Şarkı Söylüyor (12 Ekim 2014)

Cumhuriyet tarihinde müzik sektörüne emek vermiş sevilen birçok kadın sanatçının seslendirdiği şarkılar, Cumhuriyet’in 91. Kuruluş yıldönümünde Özlem Ağırman tarafından yeniden yorumlanıyor

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bu yana müzik sektörüne emek vermiş, milyonları peşinden koşturmuş ve koşturmaya devam eden,  içlerinde Safiye Ayla, Müzeyyen Senar, Nilüfer, Ajda Pekkan, Şebnem Ferah, Hümeyra, Neşe Karaböcek, Gönül Akkor, Muazzez Abacı, Hamiyet Yüceses, Behiye Aksoy, Candan Erçetin gibi Türkiye’nin en saygın isimlerinin de olduğu  sanatçıların şarkıları Özlem Ağırman tarafından tiyatral bir gösteri ve görsel sunum ile birlikte yeniden yorumlanıyor.

Özlem Ağırman, çeşitli illeri kapsayan bu konser turnesi ile ilgili olarak, “Ülkesini çok seven bir Cumhuriyet Kadını olarak halkımıza ve Büyük Önder’e inanç ve bağlılığımızı bu projeyle göstermek istedik. Değerli ekibim bu proje için haftalarca aylarca büyük bir özveri ile çalıştı. Çıkacak sonuçtan hep birlikte mutlu olmayı yürekten diliyorum” açıklamasında bulundu.

Ağırman proje ile ilgili ayrıca şu bilgileri de verdi: “ Bu proje yıllardır ikinci sınıf insan muamelesi gören, öldürülen, tecavüze uğrayan, hor görülen ve tüm bunlara karşın şarkılar söyleyen Cumhuriyet Kadınları’na adanmıştır. Her kim ki bu projeye sahip çıkar ve sergilemek isterse, bizler de onlarla projemizi paylaşmaya hazır olacağız. Ne mutlu bana ki bu projenin önemli bir parçası olabildim. Ve de ne mutlu bana ki ben de şarkı söyleyen bir Cumhuriyet Kadınıyım.”

Startı İzmir’den verilen ve 26 Ekim Buca, 27 Ekim Karşıyaka, 29 Ekim Seferihisar Belediyeleri bünyesinde  başlayacak olan “ Cumhuriyet Kadınları Şarkı Söylüyor” konserleri  Eskişehir ,İstanbul  ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde gerçekleştirilip,  2015 yılı içinde ise Türkiye’nin her köşesinden  bu projeye duyarlılık gösterip sahip çıkanlarla da devam edecek.