Türk Ulusu ATA’sını Saygı, Sevgi ve Özlemle Andı

Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 77. yılında tüm yurtta milyonlar tarafından saygı, sevgi ve özlemle anıldı. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da saat 09.05’te Türkiye’de hayat Ata&r...

Türk Ulusu ATA’sını Saygı, Sevgi ve Özlemle Andı (10 Kasım 2015)

Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 77. yılında tüm yurtta milyonlar tarafından saygı, sevgi ve özlemle anıldı.

Her yıl olduğu gibi, bu yıl da saat 09.05’te Türkiye’de hayat Ata’ya saygı için durdu. Sirenler çaldı, yurttaşlar saygı duruşunda bulundu. Bazı illerdeki soğuk hava ve sağanak yağmura karşın anma etkinliklerine binlerce kişi katıldı.

Devlet töreninin ardından halkın ziyaretine açılan Anıtkabir yine doldu taştı.

Atatürk’ün son nefesini verdiği Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret etmek isteyen yurttaşlar ise yine yüzlerce metrelik kuyruk oluşturdular.

Türkiye’nin dört bir yanından çarpıcı fotoğraflar vardı.

İstanbul'da Kadıköy Belediyesi’nin organizasyonuyla Fenerbahçe Orduevi ile Bostancı Sahili Yürüyüş yolu arasında yaklaşık 6,5 kilometrelik "ATA’ya Saygı Zinciri" oluşturuldu. Etkinliğe Yelken ve Denizcilik Kulüpleri de denizden destek verdi.

Barbaros Bulvarı'ndan Atatürk'ün ölümünün 77. yılında binlerce kişinin katılımıyla 1001 metre büyüklüğündeki dev bayrakla Dolmabahçe Sarayı'na "Ataya Saygı yürüyüşü" gerçekleştirildi.

İstanbul – Bir dalış grubu Küçükyalı sahilinde "Ata'ya Saygı Dalışı" yaptı.

Ali Koç, Ünifeb 1907 Derneği'yle birlikte, Anıtkabir'de Atatürk'ün huzuruna çıktı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Ata’ya Saygı’ yürüyüşü düzenlendi.

A Milli Futbol Takımı da Atatürk'ü andı.

Fotoğraflar: DHA – AA – Twitter