Bu da Oldu! Rakip Takım Seyircisini Ayakta Alkışladılar!

Beko Basketbol Ligi’nde Anadolu Efes’e konuk olan sarı lacivertliler rakibini 73-64’lük skorla yenerek üst üste 6. galibiyetini aldı. Maçta tribünler Eskişehir’de Gezi eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz için yazılan besteyi hep bir a...

Bu da Oldu! Rakip Takım Seyircisini Ayakta Alkışladılar! (3 Şubat 2014)

Beko Basketbol Ligi’nde Anadolu Efes’e konuk olan sarı lacivertliler rakibini 73-64’lük skorla yenerek üst üste 6. galibiyetini aldı. Maçta tribünler Eskişehir’de Gezi eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz için yazılan besteyi hep bir ağızdan dakikalarca söyledi. Anadolu Efes taraftarları ise Fenerbahçelilerin hep bir ağızdan söylediği “Ali İsmail Korkmaz, Fenerbahçe yıkılmaz” tezahüratını ayakta alkışladılar.

Fenerbahçe Ülker baştan sona öne götürdüğü maçta Anadolu Efes’i ilk yarıda evinde olduğu gibi deplasmanda da 73-64 mağlup etti. Maça hızlı başlayan Efes 5-0’la öne fırlasa da 4 buçuk geçilirken F.Bahçe 12-5 öndeydi.

McCalebb yönetimindeki Kanarya çeyreği 21-14 galip tamamladı. İkinci periyot Ömer ve Bogdanovic’le vites yükselten sarı lacivertliler, 3 dakika dolarken 30-19’a geldi skorboard. Kerem’in direniş gösterdiği dakikalar sonrası Efes son 3 buçuğa 32-27 geride girdi. Devreye skoru ise 40-33 Kanarya lehine oldu. 3. çeyrekte de farkı sürekli artıran Obradovic’in öğrencileri periyot sonu farkı iyiden iyiye açtı: 62-43. Anadolu Efes final periyodunda da seyircisi önünde farkı eritse de F.Bahçe’ye yenilmekten kurtulamadı: 73-64.

Beko Basketbol Ligi’nin 17. haftasında Anadalu Efes’le karşılaşan Fenerbahçe Ülker taraftarları; Eskişehir’de Gezi eylemleri sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz için hazırlanan “Ali İsmail Korkmaz, Fenerbahçe yıkılmaz” tezahüratını maç boyunca dillerinden düşürmedi. Anadolu Efes taraftarları ise Fenerbahçe taraftarını ayakta alkışladı.

İşte Fenerbahçe’nin Ali İsmail Korkmaz için hep bir ağızdan söylediği o tezahürat;

“Daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya Öptüğü çubuklu forma, yaşayacak anısında Ali İsmail Korkmaz, Fenerbahçe yıkılmaz”