‘İleri Demokratik’ Türkiye’de ‘İleri Dramatik’ Bir Eğitim Vakası!

Konuşmasında Gezi’den söz etti diye okul birinciliği elinden alındı, okul müdürü istifa etti İzmit’te Gazi Anadolu Lisesi’nin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada Gezi Parkı olaylarına değindiği için okul disiplin kuruluna verilen okul birincisi Işıtan ÖnderR...

‘İleri Demokratik’ Türkiye’de ‘İleri Dramatik’ Bir Eğitim Vakası! (18 Haziran 2014)

Konuşmasında Gezi’den söz etti diye okul birinciliği elinden alındı, okul müdürü istifa etti

İzmit’te Gazi Anadolu Lisesi’nin mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada Gezi Parkı olaylarına değindiği için okul disiplin kuruluna verilen okul birincisi Işıtan Önder’e kuruldan kınama cezası verilince okul birinciliği elinden alındı. Okul müdürü istifa etmek zorunda kaldı.

Kent merkezinde bulunan ve ilin en iyi okullarından biri olarak kabul edilen Gazi Anadolu Lisesi’nin 19’uncu dönem birincisi Işıtan Önder, 12 Haziran Perşembe günü okulda düzenlenen mezuniyet töreninde okul birincisi olarak yaptığı konuşmada Gezi Parkı eylemlerinde ölen Berkin Elvan ve Ali İsmail Korkmaz’ı da andı. Bu olayın ardından öğrenci okul disiplin kuruluna sevk edilirken, dün toplantının devam ettiği sırada baskı altında bırakıldığı sanılan okul müdürü Ahmet Kemal Saral istifasını verdi.

Bu gelişmeler üzerine Kocaeli Gençlik Muhalefeti üyesi olduğu belirtilen bir grup öğle vakti Gazi Anadolu Lisesi önünde toplanarak, kararı protesto etti. (DHA)