Bir Havaalanından Aynı Anda Kaç Uçak Kalkabilir?

Mimari fotoğrafçı Mike Kelley Los Angeles Havaalanı’ndan 8 saat içerisinde kalkış yapan uçakları görüntüleyerek bunları bilgisayar ortamında birleştirdi Mike Kelley hayalindeki projeyi gerçekleştirmek için Los Angeles Uluslararası Havaalanı’nda 8 saat boyunca kalkış yapan u...

Bir Havaalanından Aynı Anda Kaç Uçak Kalkabilir? (8 Nisan 2014)

Mimari fotoğrafçı Mike Kelley Los Angeles Havaalanı’ndan 8 saat içerisinde kalkış yapan uçakları görüntüleyerek bunları bilgisayar ortamında birleştirdi

Mike Kelley hayalindeki projeyi gerçekleştirmek için Los Angeles Uluslararası Havaalanı’nda 8 saat boyunca kalkış yapan uçakların yoğun trafiğini takip ederek görüntüledi. Sonra da çektiği 370 fotoğrafı bilgisayarda Photoshop programı yardımıyla aynı kare üzerinde tek tek birleştirdi. Ortaya “Wake Türbülans” adını verdiği mükemmel bir görüntü çıktı.

Kendi bloğunda yayınladıktan sonra fotoğraf tüm dünyada özellikle havacılık meraklıları tarafından büyük ilgi gördü ve sosyal medyada paylaşım rekorları kırdı.

Kelley, kariyerinin çoğunu profesyonel mimari fotoğraflar çekerek geçirmesine karşın aslında bir gökyüzü ve uçuş tutkunu. Uçuş tutkusunu bir pilot lisansı alarak somutlaştırmak isteyen sanatçı sık sık helikopterden hava çekimleri de yapıyor.