Bir bu eksikti! Akıllı telefon görünümünde tabanca geliştirildi

Daha yüksek çözünürlüklü kameralı, daha büyük ekranlı, daha hafif ve dayanıklısı derken şimdi de akıllı telefonun ateş edeni geliştirildi Ideal Conceal isimli şirket, akıllı telefon ve tabancayı bir araya getirerek “bilerek saklanan ...

Bir bu eksikti! Akıllı telefon görünümünde tabanca geliştirildi (25 Mart 2016)

Daha yüksek çözünürlüklü kameralı, daha büyük ekranlı, daha hafif ve dayanıklısı derken şimdi de akıllı telefonun ateş edeni geliştirildi

Ideal Conceal isimli şirket, akıllı telefon ve tabancayı bir araya getirerek “bilerek saklanan silah” kavramına yeni bir boyut kazandırdı.

Güvenliği açık konumdayken akıllı telefonlardan farklı görünmeyen cihaz, kilidi açıldığında 380 kalibrelik, yani 9 mm’lik bir tabancaya dönüşüyor. Kilidi açıldıktan sonra kabzası ve tetiği ortaya çıkan tabancanın çift namlusuna birer adet mermi sığıyor.

Görüntüsü telefon icraatı tabanca

Bu yeni tabancanın akıllı telefon özelliği ise yalnızca görüntüsünden ibaret.

Ideal Conceal, patentini aldığı ve konsept aşamasına getirdiği tabancayı bu yazdan itibaren satışa sunmayı hedefliyor.

Pek çok can kaybıyla yaşanılan olaylar sonrasında başta Başkan Obama olmak üzere bireysel silahlanmanın önlenmesinin tartışıldığı bir dönemde, akıllı telefon görünümlü tabancanın çok ses getireceği söyleniyor.

Yalnızca Konsept

Bu konsept hakkında açıklamalarda bulunan ve neden silaha dönüşebilen bir akıllı telefon ürettiklerini açıklayan Ideal Conceal yetkilisi Kirk Kjellberg, "Akıllı telefonlar hayatımızın her noktasındalar. Herkesin sahip olduğu ve kullanmakta sorun yaşamadığı bu cihazların şeklini silahlarla birleştirmenin çok mantıklı olabileceğini düşündüm. Bu sayede silah taşırken başka insanları tedirgin etmemiş olacağız" dedi.

Akıllı telefonda bulunan tüm özelliklere sahip olan bu cihaz, aynı zamanda .308 kalibrelik iki mermiyi ateşleyebiliyor. Şimdilik sadece konsepti üretmiş olan firmanın ilerleyen yıllarda bu silahı üretebilir.