NTV Spor da kapanıyor

Medyadaki yaprak dökümüne Türkiye’nin önde gelen spor kanallarından NTV Spor da katıldı Doğuş Grubu’nun sahibi olduğu kanalın bir süredir zarar etmesi nedeniyle önce küçülmeye gideceği daha sonra ise kapatılacağı belirtildi. ...

NTV Spor da kapanıyor (25 Mart 2016)

Medyadaki yaprak dökümüne Türkiye’nin önde gelen spor kanallarından NTV Spor da katıldı

Doğuş Grubu’nun sahibi olduğu kanalın bir süredir zarar etmesi nedeniyle önce küçülmeye gideceği daha sonra ise kapatılacağı belirtildi.

İlk olarak NTV Spor’un bilinen isimlerinden Özgür Buzbaş ve Irmak Kazuk ile birlikte 30 kişi işten çıkartılırken, tebligatlar dün ve bugün yapıldı. Bir süredir spor medyasından çıkma eğilimi gösteren Doğuş Grubu, daha önce de NTVSpor Radyo ve dijital olarak yayın hayatına devam eden ntvsporexpress’i kapatmıştı.

Kanalda işten çıkarılmalar 1-2 ay daha devam edecek ve bu sürecin ardında NTVSpor’un yayın hayatı tamamen sonlandırılacak.

NTV Spor’da geçtiğimiz yılın son aylarında da benzer bir işten çıkarma operasyonu yapılmış, kamera önü ve arkasından birçok kişi ile yollar ayrılmıştı. Dilara Gönder ve Roksan Kunter de bu isimler arasında yer almıştı.

Kaynak: Sporcope