Tüm Elektronik Ürünler Zamlanıyor

tum elektronik urunlere zam Tüm Elektronik Ürünler Zamlanıyor

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, önümüzdeki dönemde elektronik ürünlere ek gümrük vergisi getirileceğini söyledi. Yeni ek vergi cep telefonundan tablete, notebooktan fotoğraf makinesine kadar tüm elektronik ürünlere zam olarak yansıyacak.

ekonomi bakani nihat zeybekci 295x300 Tüm Elektronik Ürünler ZamlanıyorEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, düzenlediği basın toplantısında konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Önümüzdeki 1 ay içinde ilave gümrük vergilerinde özel tedbirler alınacak. Elektrik, elektronik, cep telefonu ve tablet bilgisayar gibi ürünlerde ek vergi geliyor. Önümüzdeki 1-2 ay içinde çok önemli ürün gruplarının da ithalat anlamında Ekonomi Bakanlığı tarafından gümrük vergilerinde, ilave gümrük vergilerinde, anti damping soruşturmalarıyla özel tedbirlerle karşılaştığını göreceğiz. Elektrik, elektronik, cep telefonu, tablet bu ürün gruplarında uygulamayı göreceğiz. Kimya gruplarıyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor.”

Ülkemizde zaten yüksek olan gümrük vergileri böylece daha da yükseltildiğinde, ithal edilen elektronik ürünlerin perakende fiyatlarının nerelere varacağını artık kestirmek zor.

Yorum Yaz