Bir Kahvenin 40 Saat Şarjı Vardır!

Uluslararası kahve dükkanları zinciri Starbucks tüm şubelerine kablosuz şarj istasyonları koyacak Starbucks, müşteri potansiyeli ve satışlarını arttırmak için günlük yaşamdaki en büyük gereksinimlerden biri olan akıllı telefon, tablet şarj sorununa çözüm getirmeyi planlıyo...

Bir Kahvenin 40 Saat Şarjı Vardır! (13 Haziran 2014)

Uluslararası kahve dükkanları zinciri Starbucks tüm şubelerine kablosuz şarj istasyonları koyacak

Starbucks, müşteri potansiyeli ve satışlarını arttırmak için günlük yaşamdaki en büyük gereksinimlerden biri olan akıllı telefon, tablet şarj sorununa çözüm getirmeyi planlıyor.

Washington Post gazetesinde yer alan habere göre, kablosuz şarj cihazı üreticisi Duracell Powermat ile çözüm ortaklığı yapılarak ilk aşamada mağaza başına 13 adet olmak üzere toplam 100 bin şarj istasyonu konulacak.

Duracell Powermat’ın iletişimden sorumlu Küresel Başkan Yardımcısı Scott Eisenstein, 2012 yılından bu yana Boston ve San Jose’deki Starbucks’larda bu yeni teknoloji uygulamasının başarıyla test edildiğini açıkladı.

Uygulama için pilot kent olarak ise San Francisco seçildi. Bu yılın sonuna kadar San Francisco’daki tüm Starbucks kafelere kablosuz şarj istasyonları konulmuş olacak. 2016 yılı sonuna kadar da tüm şubeler konulmuş olması planlanıyor.

Bar ve masaların üzerinde konulacak şarj istasyonları, manyetik indüksiyon ile çalışacak. Müşterilere, kullanımını sağlamak için kendi mobil cihazlara ekleyebilecekleri flash belleklere benzeyen bir küçük yuvarlak adaptör verilecek.