Zuckerberg’den Obama ve ABD Hükümeti’ne Sert Çıkış!

Facebook’un kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’taki kişisel profil sayfasından Başkan Obama’yı telefonla aradığını belirterek, ABD hükümetinin internet özgürlüğünün önünde önemli bir tehdit olduğunu vurgulayan zehir zemberek bir mesaj yayınladı. Çarşamba günü F...

Zuckerberg’den Obama ve ABD Hükümeti’ne Sert Çıkış! (14 Mart 2014)

Facebook’un kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook’taki kişisel profil sayfasından Başkan Obama’yı telefonla aradığını belirterek, ABD hükümetinin internet özgürlüğünün önünde önemli bir tehdit olduğunu vurgulayan zehir zemberek bir mesaj yayınladı.

Çarşamba günü Facebook’un kullanıcı bilgilerini ABD Ulusal Güvenlik Ajansı NSA ile paylaştığı iddia edilmişti.

Bu gelişme üzerine Mark Zuckerberg bugün Facebook’taki kişisel profil sayfasından bir açıklama yayınladı.

Zuckerberg, Facebook’taki sayfasından yaptığı açıklamada, “Hükümetin hepimizin geleceğine verdiği zarardan duyduğum düşkırıklığını dile getirmek için Başkan Obama’yı aradım. Ne yazıktır ki gerçekten adam akıllı bir reformun yapılması oldukça uzun bir zaman alacakmış gibi görünüyor. Mühendislerimiz Facebook’un güvenliğini geliştirmek için yılmadan çalışırken kullanıcılarımızı suçlulara karşı koruduğumuzu düşünüyorduk, kendi hükümetimize karşı değil” ifadelerini kullandı.

ABD hükümetinin internet için tehdit değil destekleyici olması gerektiğine dikkati çeken Zuckerberg, “Hükümetimiz, neler yaptığı konusunda çok daha şeffaf olmalı aksi halde insanlar en kötüsüne inanacak” uyarısında bulundu.

Zuckerberg, ABD hükümetinin son zamanlarda internet ile ilgili kişisel kullanıcı bilgilerine erişim ve gizliği ihlal eden girişimlerinin kendisinde hayal kırıklığı yarattığını belirtti.

Facebook kullanıcı bilgilerinin NSA’ya verildiği konusundaki haberleri de kesin bir dille yalanladı ve bu tür gerçek dışı haberlerin Facebook’un imajını sarstığını belirtti.

Zuckerberg yazısını, Facebook’taki yazılım mühendislerinin güvenlik konusunda çok duyarlı çalıştıklarını belirterek, kullanıcıların bilgilerinin gizliliği konusunda Facebook’a güvenmelerini istedi ve kendisinin bunu taahhüt ettiğini söyledi.

İşte o yazı: