ODTÜ’nün Pankartları da Gezi Parkı Yolları

Gezi Parkı eylemlerine destek için demokrasi ve mizah şenliklerine dönüşen üniversitelerdeki mezuniyet törenlerine bir yenisi daha eklendi. Bu kez üniversite ODTÜ olunca elbette görüntüler de bir o kadar yaratıcı, özgün ve çok renkliydi. ODTÜ ’de 3 bin öğrencinin mezuniyeti i...

ODTÜ’nün Pankartları da Gezi Parkı Yolları (1 Temmuz 2013)

Gezi Parkı eylemlerine destek için demokrasi ve mizah şenliklerine dönüşen üniversitelerdeki mezuniyet törenlerine bir yenisi daha eklendi. Bu kez üniversite ODTÜ olunca elbette görüntüler de bir o kadar yaratıcı, özgün ve çok renkliydi.

ODTÜ ’de 3 bin öğrencinin mezuniyeti için düzenlenen tören ODTÜ Stadyumu’ndaki öğrencilerin geçişiyle başladı. Bazı öğrenciler kortej yürüyüşü sırasında Gezi Parkı eylemlerine destek vermek için gaz maskeleri taktı, pankartlar taşıdı.

Törende konuşan ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar, Taksim Gezi Parkı odaklı olaylara da değinerek, “Toplum olarak bu sınavdan başarıyla çıkmak, evrensel anlamda insan hakları ve temel özgürlüklerin güvence altına alındığı, gerçekten çoğulcu bir demokratik ülke, toplum barışının koşuludur. Ülkemizde özlenen demokrasi düzeyine erişilmesi ancak toplumumuzda insan haklarının, bireysel özgürlüklerin gerçekten içselleştirilmesi ve evrensel hukuk kurullarının ödünsüz olarak benimsenmesiyle mümkün olabilir” dedi.