Zuckerberg Servetini Bir Yılda İkiye Katladı!

Ünlü sosyal paylaşım ağı Facebook’un  kullanıcı ve paylaşım sayısı artışça, kurucu CEO’su Mark Zuckerberg’in serveti de katlanarak büyüyor. Mark Zuckerberg, geçen yıl servetini tam ikiye katladı. Rakamlar dudak uçuklatacak büyüklükte… Teknoloji ve sosyal medya sitesi...

Zuckerberg Servetini Bir Yılda İkiye Katladı! (5 Ocak 2014)

Ünlü sosyal paylaşım ağı Facebook’un  kullanıcı ve paylaşım sayısı artışça, kurucu CEO’su Mark Zuckerberg’in serveti de katlanarak büyüyor.

Mark Zuckerberg, geçen yıl servetini tam ikiye katladı. Rakamlar dudak uçuklatacak büyüklükte…

Teknoloji ve sosyal medya sitesi Mashable’nin haberine göre, Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, geçen yıl tam 12.4 milyar dolar para kazanarak Bill Gates’ten sonra gelen en zengin teknoloji patronu oldu. Bu yıl itibariyle Facebook patronunun kasasında bulunan para ise tam 24.7 milyar dolar.

Facebook, her gün büyüyen bir proje. Sadece sosyal ağ platformu olarak değil, borsada da oratklarına çok para kazandıran Facebook, Zuckerberg’in de kazancını artırmaya devam ediyor. Genç iş adamının çevresine göre, Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan, kazançlarının büyük bir kısmını bağışlara ayırıyor.

2013 yılı içerisinde Facebook yardım paylaşımlarına 1 milyar dolar harcayan Zuckerberg, Facebook’u bir hayır kurumu havasında işletiyor. Aynı zamanda 2013 yılı dördüncü çeyreğinde istikrar gösteren borsadaki yükseliş ivmesi, Facebook’u en çok satın alınan hisseler arasına sokuyor. Şu anda Dow Jones’un en çok hisse alınan markası da Facebook.