Yıldırım Düşen Atatürk Havalimanı’nda Seferler Aksadı

İstanbul'daki gök gürültülü sağanak yağış, Atatürk Havalimanı'ndaki iniş ve kalkışları olumsuz etkiledi, çok sayıda sefer aksadı İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan gök gürültülü sağanak yağış sırasında...

Yıldırım Düşen Atatürk Havalimanı’nda Seferler Aksadı (16 Haziran 2015)

İstanbul'daki gök gürültülü sağanak yağış, Atatürk Havalimanı'ndaki iniş ve kalkışları olumsuz etkiledi, çok sayıda sefer aksadı

İstanbul'da akşam saatlerinde başlayan gök gürültülü sağanak yağış sırasında Atatürk Havalimanı’nda park halindeki iki uçağa yıldırım isabet etti. Yıldırım, uçakların altında çalışan iki işçiyi yaraladı.

Atatürk Havalimanı'nda uçak seferleri gök gürültülü sağanak yağmurun etkili olduğu saatlerde olumsuz etkilendi. Bu sırada apronda çalışan iki işçi de düşen yıldırım nedeniyle yaralandı. Park halindeki iki uçağa isabet eden yıldırımlar o an uçağın altında çalışan 2 işçiyi de etkiledi. Düşen yıldırım sonrası yaralanan Kadir Fidancı ve Emre Karadeniz adlı iki işçi hemen tedavi altına alındı. İşçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

İstanbul Hava Sahasında Yoğunluk Yaşandı

Ayrıca kötü hava koşulları nedeniyle bazı uçaklar ise yakıt kritiğine girerken, bazı uçaklar da Sabiha Gökçen ve Ankara Esenboğa Havalimanları da dahil başka meydanlara yönlendirildi. Atatürk Havalimanı'na iniş yapacak uçaklarda uzun süre gecikmeler meydana geldi. Elektrik yüklü bulutlara yakalanmak istemeyen pilotlar, şiddetli yağışların olduğu saatlerde Atatürk Havalimanı'na iniş için yaklaşma yapamadı ve uzun süre havada tur atmak zorunda kaldı.

İHA