İstanbul’da Kâbus Gibi Bir Akşam!

Avrupa yakasında saat 20.30 dolaylarında gök gürültüsü ile birlikte başlayan şiddetli sağanak yağış ve fırtına hayatı durdurdu. Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu ilçelerinde elektrikler kesildi. Bazı semtlerde televizyon ve internet yayınlarında da kesinti...

İstanbul’da Kâbus Gibi Bir Akşam! (7 Mayıs 2015)

Avrupa yakasında saat 20.30 dolaylarında gök gürültüsü ile birlikte başlayan şiddetli sağanak yağış ve fırtına hayatı durdurdu.

Beşiktaş, Şişli ve Beyoğlu ilçelerinde elektrikler kesildi. Bazı semtlerde televizyon ve internet yayınlarında da kesintiler yaşandı.

Olumsuz hava koşulları, Atatürk Havalimanı’ndaki uçuşları da etkiledi. Kalkışlar ertelenirken inecek uçaklar da başka havaalanlarına yönlendirildi.

Şiddetli yağmurla birlikte araçlarında evlerine yetişmeye çalışan vatandaşlar trafikte kaldı. Yağmura hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, bulundukları yerlerdeki korunaklı alanlara sığındı. Bazı binalara yıldırım isabet etti, çukur bölgelerde su baskınları meydana geldi. 

Haber yayına hazırlandığı sırada hava sakinleşmeye ve bazı mahallelere de kademeli olarak elektrik verilmeye başlamıştı.

Meteoroloji, gök gürültülü sağanak yağışın gece boyunca aralıklarla devam edeceğini açıkladı.