Yılbaşında kar sürprizi olabilir!

Soğuk ve yağışlı hava bir hafta ara verdikten sonra yılbaşında yeniden dönüş yapacak Soğuk ve yağışlı hava hafta sonuna kadar etkisini sürdürecek. Hafta sonu sıcaklıklar birkaç derece yükselecek. Hafta başı hava açacak ancak önüm&uum...

Yılbaşında kar sürprizi olabilir! (22 Aralık 2016)

Soğuk ve yağışlı hava bir hafta ara verdikten sonra yılbaşında yeniden dönüş yapacak

Soğuk ve yağışlı hava hafta sonuna kadar etkisini sürdürecek. Hafta sonu sıcaklıklar birkaç derece yükselecek. Hafta başı hava açacak ancak önümüzdeki hafta sonuna doğru Türkiye yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına daha girecek.

Hava sıcaklığının; yurdun iç ve doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 3 ila 6, diğer yerlerde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece altında seyredeceği beklenmektedir.

Noel ve yılbaşı tüm dünyada kar ile özdeşleştirilmiştir. Ancak Türkiye’de son yıllarda bu güzel görünüm sadece ‘kartpostallarda’ kalmıştı. Neyse ki, uzun yıllar sonra geçen yılbaşı ilk kez Türkiye’nin çoğu bölgesi yeni yıla ‘beyaz’ girmişti. Meteoroloji yetkililerinin verdikleri bilgilere göre bu yıl da aynı olasılık var.

Orta vadeli projeksiyonlara göre, yılbaşı yağışlı geçecek. Yetkililer, “Yılbaşında soğuk ve yağışlı hava kütlesinin 30-31 Aralık gibi ülkemize gelmesi öngörülüyor. Türkiye’nin tamamında kar yağması bekleniyor” açıklamasını yaptı.

İşte İstanbul ve Türkiye genelinde bölgelerimize göre günlük uzun vadeli hava tahminleri:

İSTANBUL İÇİN 2 HAFTALIK HAVA TAHİMİNİ

Kaynak: NTV Hava

TÜRKİYE GENELİ İÇİN HAFTALIK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: MGM