Bayramda yaz kendini gösterecek

Türkiye 2 gün daha sonbaharı andıran serin ve yağışlı havanın etkisi altında kaldıktan sonra yağışlar kesilecek ve sıcaklık hızla tırmanmaya başlayacak. Gök gürültülü sağanak yağışlar başta Orta Karadeniz Bölgesi olmak üzere Tür...

Bayramda yaz kendini gösterecek (19 Haziran 2017)

Türkiye 2 gün daha sonbaharı andıran serin ve yağışlı havanın etkisi altında kaldıktan sonra yağışlar kesilecek ve sıcaklık hızla tırmanmaya başlayacak.

Gök gürültülü sağanak yağışlar başta Orta Karadeniz Bölgesi olmak üzere Türkiye genelinde 2 gün daha etkili olacak. Çarşamba gününden itibaren ise doğuya doğru kaymaya başlayacak ve hafta sonu ülkemizi tümüyle terk edecek.

‘Bitmeyen bahar ve gelmeyen yaz yapmışlar!’ dedirten mevsim dışı serin ve yağışlı hava artık son günlerini yaşıyor ve bu kez gerçekten de yaz geliyor. (Kesin bilgi yayabilirsiniz!)

Çarşamba gününden itibaren sıcaklıklar da hızla artmaya başlayacak. Hafta sonu da 35 dereceye kadar yükselecek.

Hafta sonu ve bayram tatili boyunca Türkiye genelinde yağış beklenmiyor. ‘Bitmeyen baharın’ ardından sonunda bol güneşli ve sıcak bir bayram geçireceğiz.

Bayramdan sonra da Temmuz ayı boyunca, kısa süreli bölgesel yağışlar olsa bile, bugünlerdeki gibi serin hava ve şiddetli sağanak yağışlar artık olmayacak.

İşte İstanbul ve Türkiye genelinde bölgelerimize göre bayram havası:

İSTANBUL İÇİN UZUN VADELİ HAVA TAHİMİNİ

Kaynak: NTV Hava

TÜRKİYE GENELİ İÇİN HAFTALIK HAVA TAHMİNİ

Kaynak: MGM