Bill Gates geleceğin mesleklerini açıkladı

Microsoft’un kurucusu ve ünlü iş adamı Bill Gates, geleceğin iş dünyasında en çok talep göreceğini düşündüğü 3 çalışma alanını açıkladı: Fen bilimleri, mühendislik ve ekonomi. Bill Gates, profesyonel iş ve insan k...

Bill Gates geleceğin mesleklerini açıkladı (25 Aralık 2016)

Microsoft’un kurucusu ve ünlü iş adamı Bill Gates, geleceğin iş dünyasında en çok talep göreceğini düşündüğü 3 çalışma alanını açıkladı: Fen bilimleri, mühendislik ve ekonomi.

Bill Gates, profesyonel iş ve insan kaynakları, kariyer sosyal ağı LinkedIn’in yöneticisi Daniel Roth’a verdiği röportajda, gelecekte kariyer yapacak kişiler için en önemli alanların fen bilimleri, matematik ve ekonomi olacağını düşündüğünü açıkladı.

“Mutlaka kod yazmanız gerekmiyor fakat mühendislerin neler yapabildiklerini ve ne yapamayacaklarını anlamanız gerekiyor” diyen Gates, bu alanlarda yetkin olan kişilerin gelecekte tüm kurumlar için değişimin tetikleyicisi olacağını düşündüğünü belirtti.

1 milyar dolarlık temiz enerji yatırımı

Bill Gates geçtiğimiz günlerde temiz enerji üretmenin yeni yollarına yatırım yapmak ve iklim değişikliği ile mücadele etmek hedefiyle yola çıkan 1 milyar dolarlık bir fonun başına geçeceğini açıkladı. Fonu yönetecek vakfın üyeleri arasında toplam varlıkları 170 milyar doları geçen, Amazon CEO’su Jeff Bezos, Alibaba kurucusu Jack Ma gibi ünlü yatırımcılar bulunmakta.

Gates, Donald Trump'un başkanlık seçimlerindeki zaferine ise iyimser yaklaşmakta. Amerika’nın “yeni bir dönem”e girdiğini söyleyen ünlü yatırımcı, sağlık, eğitim ve enerji konusunda inovasyon yatırımlarının iki katına çıkmasını beklediğini söyledi.

Kaynak: NTV