WhatsApp’da Görüntülü Konuşma Dönemi Başlıyor

Popüler anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, uzun zamandır beklenen görüntülü görüşme özelliğinin testlerini tamamladı Bir milyar aktif kullanıcıya ulaşan WhatsApp yeni bir güncellemeyle, sesli aramadan sonra görüntülü konuşma ...

WhatsApp’da Görüntülü Konuşma Dönemi Başlıyor (28 Aralık 2015)

Popüler anlık mesajlaşma servisi WhatsApp, uzun zamandır beklenen görüntülü görüşme özelliğinin testlerini tamamladı

Bir milyar aktif kullanıcıya ulaşan WhatsApp yeni bir güncellemeyle, sesli aramadan sonra görüntülü konuşma özelliğine de sahip olacak. Yeni özelliğin ekran görüntüleri yayınlandı.

2014 yılında 22 milyar dolar karşılığında Facebook’un satın aldığı WhatsApp’a yeni bir güncellemeyle birlikte görüntülü görüşme özelliği de eklenecek.

Alman Macerkopf.de internet sitesinde paylaşılan ekran görüntüleri, Whatsapp uygulaması içinde videolu görüşme özelliğinin kullanıldığını gösteriyor.

Diğer mesajlaşma uygulamaları gibi Wi-Fi ve hücresel veri üzerinden gerçekleştirilebilecek olan görüntülü konuşma özelliği WhatsApp 2.12.16.2 sürümü ile kullanıcılara sunulacak. İlk başlarda özelliğin sadece Wi-Fi ile çalışacağı da söylentiler arasında yer alıyor.

Yeniden tasarlanabilir Standart kontroller haricinde ön ve arka kamera arasında geçiş, mikrofonun sesini kısmak gibi seçeneklerin de olacağı tahmin ediliyor. Son olarak uygulama geliştiricileri bazı önemli ayrıntılar için uygulamanın yeniden tasarlanabileceğini ifade ediyor. Diğer yandan Android’de olduğu gibi iOS uygulamasında da sekmeli arayüz tasarımının test edildiği bilgisi de paylaşılıyor.

Whatsapp, daha önce sesli iletişim özelliğini açarak Skype‘ın başını çektiği ‘voip’ uygulamalarına rakip olmuştu. Facebook’un kendi mesajlaşma uygulaması Messenger‘a ise Nisan ayında görüntülü görüşme özelliği eklenmişti.