Facebook bu kez de ‘Tinder özelliği’ ile çöpçatanlığa soyunuyor!

Sosyal medya devi Facebook, online çöpçatanlık uygulaması Tinder benzeri bir özelliğini test etmeye başladı. Facebook, kendinden başka ne kadar tutan uygulama fikri varsa hepsini bir bir kopyalamaya devam ediyor. Son zamanlarda Snapchat'e neredeyse tümüyle...

Facebook bu kez de ‘Tinder özelliği’ ile çöpçatanlığa soyunuyor! (11 Eylül 2017)

Sosyal medya devi Facebook, online çöpçatanlık uygulaması Tinder benzeri bir özelliğini test etmeye başladı.

Facebook, kendinden başka ne kadar tutan uygulama fikri varsa hepsini bir bir kopyalamaya devam ediyor. Son zamanlarda Snapchat'e neredeyse tümüyle benzeyen özellikleri platforma uyarlamasıyla gündemde kalan Facebook'un bu kez de hedefinde Tinder var.

Facebook, online çöpçatanlık uygulaması Tinder'dakine benzer bir hizmeti Messenger uygulaması üzerinden kullanıma sunmak için test etmeye başladı bile.

İlk çıktığı dönemde Facebook listenizdeki arkadaşlarınızla sohbet etme amacı taşıyan fakat zamanla yoldan çıkan Messenger uygulaması, insanların tanışıp buluşmasını sağlayacak bir özellikle güncellenecek.

Motherboard'dan Jacob Dubé tarafından fark edilen özellik ile sosyal medya devi kullanıcılarına arkadaş olabilecekleri (henüz tanımadıkları) kişileri önerecek.

Tinder benzeri diyebileceğimiz özellik, basitçe beğenme ya da reddetme mantığına dayalı olacak. Messenger üzerinde sizinle görüşmek isteyen çeşitli insanlar listelenecek ve siz “Evet” ya da “Hayır” gibi yanıtlar verebileceksiniz. Eğer her iki taraf da birbiri hakkında olumlu düşünüyorsa, sohbet penceresi açılacak.

Şu an için test aşamasında olan özellik pek çok kullanıcının karşısına çıkmış durumda.

Belirli bir kitle üzerinde denenen özellik kapsamında bazı kullanıcılara notification gönderen Facebook, bu kullanıcılara 'arkadaş önerileri'nde bulunmaya başladı.

Sitenin bu adımı kullanıcılarının Facebook'ta geçirdiği süreyi artırmak için yaptığı düşünülüyor.

Ancak ABD basınında yer alan haberlere göre, sosyal medya devinin nihai amacı platforma bir çöpçatanlık özelliği eklemek de olabilir.

Facebook, Şubat ayında 'discover people' isimli bir özelliği kullanıma sunarak kullanıcıların daha fazla kişiyle arkadaş olmasının önünü açmıştı.