23 yıl sonra yeni yıla karla merhaba diyeceğiz

Yeni yıla saatler kala İstanbul’daki yılbaşı kutlaması hazırlıklarına kar yağışı sürprizi de eklendi Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye Salı günü akşam saatlerinden itibaren Sibirya üzerinden gelecek soğuk ve yağış...

23 yıl sonra yeni yıla karla merhaba diyeceğiz (29 Aralık 2015)

Yeni yıla saatler kala İstanbul’daki yılbaşı kutlaması hazırlıklarına kar yağışı sürprizi de eklendi

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye Salı günü akşam saatlerinden itibaren Sibirya üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı bir havanın etkisine altına girecek.

Sıcaklıkların 10 derece birden azalmasıyla, İstanbul’da dahil Marmara ve Karadeniz bölgeleri başta olmak üzere tüm yurtta etkili kar yağışları görülecek.

İstanbul'da Çarşamba günü öğle saatlerinden sonra beklenen kar yağışlarının aynı gün akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek Cumartesi günü sabah saatlerine kadar aralıklarla yoğun olarak devam edeceği tahmin ediliyor. Kar yağışıyla birlikte rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin edildiğinden kar yağışı zaman zaman tipiye dönüşebilir. Kar kalınlığının 20 cm’e ulaşması bekleniyor.

Hava sıcaklıkları da Çarşamba gününden itibaren Türkiye genelinde hissedilir derecede (8-15 derece) azalacak.

Soğuk hava dalgası ve kar yağışının hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

İstanbul’da yılbaşı kutlamalarının adresi Etiler

Geçen yıl, yılbaşı kutlamalarını Şişli’den devralan Beşiktaş Belediyesi bu yıl da iddialı hazırlandı. Yılbaşı kutlamalarının adresi artık Nişantası Abdi İpekçi Caddesi yerine artık Etiler Nispetiye Caddesi’ndeki Akmerkez’in önü olacak. Geçen yıl şiddetli sağanak yağış, fırtına ve soğuk havaya karşın Kenan ve Ozan Doğulu’nun sahne almasıyla ilki gerçekleştirilen etkinliğin bu yıl ikincisi yapılacak.

Saat 19.30 da başlayacak ve yeni yılın ilk saatlerine kadar sürecek programın assolisti Hande Yener.  

Etiler’deki görkemli yılbaşı partisinin diğer bir büyük sürprizi ise Akmerkez üzerinden yapılacak üç boyutlu 'video mapping' şov olacak. Alışveriş merkezinin üzerindeki kulelere kurulacak olan dev projeksiyon sistemiyle mükemmel bir görsel şölen yaşatılacak. Saatler gece yarısını gösterdiğinde ise yine Akmerkez üzerinden yapılacak havai fişek gösterisiyle 2016 karşılanacak.

Nişantaşı ve Bakırköy’de DJ’li partiler

Yılbaşı akşamı Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi üzerinde kurulacak stantta bir radyo kanalı canlı müzik yayını yapacak.

Bakırköy Özgürlük Parkı’nda da müzik yayınıyla kutlamalar yapılacak.