Whatsapp’a Rakip Geldi: MessageMe

Alternatif mesajlaşma uygulamalarına bir yenisi daha katıldı. MessageMe. Peki, son günlerde herkesin konuştuğu nedir bu MessageMe? MessageMe 4-5 saat içinde tüm sosyal ağları etkisi altına aldı. Ücretli bir uygulama olmasına rağmen en çok kullanılan mesajlaşma servislerinden biri ...

Whatsapp’a Rakip Geldi: MessageMe (12 Mart 2013)

Alternatif mesajlaşma uygulamalarına bir yenisi daha katıldı. MessageMe. Peki, son günlerde herkesin konuştuğu nedir bu MessageMe?

MessageMe 4-5 saat içinde tüm sosyal ağları etkisi altına aldı. Ücretli bir uygulama olmasına rağmen en çok kullanılan mesajlaşma servislerinden biri olan Whatsapp’ın en büyük ve hızlı yayılan rakibi MessageMe’yi biz de denedik…

Uygulamaya isterseniz e-mail üzerinden isterseniz de Facebook hesabınızla kayıt olabiliyorsunuz. Rehberinizdeki kişiler otomatik olarak MessageMe’ ye ekleniyor. Numarası sizde kayıtlı olmayan arkadaşlarınızı, BBM’de olduğu gibi Pin numaraları ile ekleyebiliyorsunuz. Facebook veya e-mail üzerinden de arkadaşlarınızı eklemek mümkün.

MessageMe’de, iOS kullanıcılarına özel müzik gönderme seçeneği bulunmakta. iTunes üzerinden arkadaşlarınızla sevdiğiniz müzikleri paylaşabilirsiniz. Bunun yanında Android ve iOS platformunda fotoğraf, video, resim çizme, ses kaydı ve konum bilgileri gibi multimedya özelliklerinden de yararlanabiliyorsunuz.

Uygulamayı dilerseniz tabletinize de kurabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Whatsapp tabletlerle uyumlu değil. Bu konuda MessageMe bir adım önde diyebiliriz. Kullanıcı sayısı şimdilik az olmasına rağmen, kısa bir süre içerisinde artacağını umuyoruz.

Alternatif mesajlaşma uygulamasını ücretsiz olarak AppStore ve Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

ShiftDelete.Net / Ender Öztürk