Vine 1 Yaşında

Twitter’a bağlı kısa video paylaşım sitesi Vine bir yılı geride bıraktı Popüler video uygulaması birinci yılı nedeniyle bugüne kadar en çok beğeni alan Vine videolarını bloğunda yayınladı. Twitter tarafından satın alınmasıyla adını duyuran Vine, yaratıcı kullanımları...

Vine 1 Yaşında (24 Ocak 2014)

Twitter’a bağlı kısa video paylaşım sitesi Vine bir yılı geride bıraktı

Popüler video uygulaması birinci yılı nedeniyle bugüne kadar en çok beğeni alan Vine videolarını bloğunda yayınladı.

Twitter tarafından satın alınmasıyla adını duyuran Vine, yaratıcı kullanımlarıyla bir anda en popüler mobil uygulamalarından birine dönüştü. Hatta öyle ki, Instagram bile Vine’ın bu yükselişinden etkilenerek Haziran ayında platformuna videoları ekledi ve Instagram-Vine savaşları başladı.

Twitter kullanıcılarına altı saniyelik görüntü ve animasyon video paylaşma imkanı veren Vine, Android, iOS ve Windows Phone mobil işletim sistemleriyle uyumlu çalışıyor.

Vine kendi fenomenlerini yaratmaya devam ederken markalar da bu potansiyelin farkına vararak Vine üzerinden dijital pazarlama faaliyetlerini yürütmeye başladılar. Böylelikle Vine hem bireysel kullanıcılar için hem de markalar için en etkin platformlardan birine dönüştü ve işte tam bu gün Twitter gibi bir sosyal medya devinin gücünü arkasında bulunduran Vine 1.yaşına girmenin gururunu yaşıyor.

Geçen ay web tabanlı hizmet vermeye başlayan Vine, kullanıcılarına vine.co/isim biçiminde profil adresi alabilme olanağı da sunmuştu. Google aramalarında 5 milyondan fazla içeri bulunan Vine’ın şu an için yaklaşık 50 milyon kullanıcısı bulunuyor.

Bir yıl içerisinde en çok beğeni alan Vine videolarına buradan ulaşıp, izleyebilirsiniz